Çocuklar için ‘iyi bir iş’ yaptılar « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Çocuklar için ‘iyi bir iş’ yaptılar

Bu haber 21 Mayıs 2020 - 14:35 'de eklendi ve 62 kez görüntülendi.

Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD), yardımlarına devam ediyor.

Tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs gündeminin yoğun yaşandığı bu dönemde aynı zamanda 11 ayın sultanını da idrak ediyoruz. Ramazan’ın sonuna yaklaştığımız bu günlerde, BEKSİAD, ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzattı.

BEKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri, üyelerinin yardımlarıyla hazırlanan ayni ve nakdi yardımları, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Bursa Yardımlaşma Derneği’ne (BURYAD) ve İHH Bursa Şubesi’ne teslim etti.

BURYAD’a içinde çeşitli gıdaların bulunduğu erzak kolilerini Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte teslim eden BEKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yıldız, bu süreçte dayanışmanın en güzel örneklerini sergilediklerini ifade etti. Koronavirüs vakasının Türkiye’de görülmeye başladığı ilk anlardan itibaren organize olan ve ramazan ayıyla birlikte bu süreçte ihtiyaç sahibi pek çok aileye ulaşan BEKSİAD, gönülleri fethetti.

Mülteci çocuklarına 50 bin kıyafet yardımı

Öte yandan, BEKSİAD’ın ‘İyi Bir İş Yapalım’ kampanyası kapsamında başlattığı mülteci kamplarında kalan çocuklara dağıtılmak üzere toplanan 50 bin kıyafet de İHH aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yıla çıktı.

Yardım TIR’larının yola çıkması öncesi düzenlenen törende konuşan İHH Bursa Şubesi Başkanı Hüseyin Kaptan, BEKSİAD’a teşekkür ederken, BEKSİAD Başkanı Ömer Yıldız da, “Bu sene mübarek Ramazan ayını farklı bir şekilde idrak ediyoruz. Ama çocukların her şekilde sevindirilmesi gerekiyor. Bu anlamda biz de üyelerimizin katkıları ile toplanan 50 bin çocuk kıyafetini mülteci kamplarında kalan çocuklarımıza hediye etmek istedik” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.