Bu kez de başkan için çaldılar! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Bu kez de başkan için çaldılar!

Karacabey’de davulcular, Ramazan ayında belediyenin aldığı koronavirüs önlemleri ve kendilerine verdiği izin sayesinde, sahur geleneklerini devam ettirdi.

Bu haber 21 Mayıs 2020 - 14:11 'de eklendi ve 172 kez görüntülendi.

Ramazan ayının en önemli geleneklerinden biri olan davulcular, Karacabey’de alınan önlemler ve belediyenin verdiği izin sayesinde, koronavirüsün gölgesinde sahur geleneğini sürdürdü.

İlçede Ramazan ayında davul çalan tüm davulcular, önceki akşam belediye önüne gelerek Belediye Başkanı Ali Özkan’a bu süreçte kendilerine verdiği destek için teşekkür etti. Onlarca davulun aynı anda çalması ise vatandaşların yoğun ilgisini çekti.

Özkan’dan gelenekleri sürdürdükleri için teşekkür

Belediye Başkanı Ali Özkan da, belediyeye gelerek davulcularla bir araya geldi. Özkan, burada yaptığı açıklamada, “Hepinize Karacabey halkı adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Bizlere bu ortamda dahi fedakârlıktan kaçınmayarak geleneklerimizi yaşattınız. İnşallah bu korona virüsle olan mücadelemiz en kısa zamanda sona erer. Normal hayatımıza geçeriz ve sizlerle de hep birlikte beraber oluruz. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.