Ata’mızın izinden yürüyeceğiz « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Ata’mızın izinden yürüyeceğiz

Bu haber 18 Mayıs 2020 - 17:53 'de eklendi ve 180 kez görüntülendi.

İYİ Parti Karacabey Gençlik Kolları Başkanı Caner Karamer, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Karamer mesajında, “Kahramanlıklarla dolu şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri olan, bağımsızlığımızın temellerinin atıldığı 19 Mayıs 1919’un 101. yıldönümünü kutlamanın sevincini ve coşkusunu yaşıyoruz” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, sahip olduğu bağımsızlık inancı ve Türk milletinden aldığı destekle, Samsun’dan başlattığı kurtuluş mücadelesinde 19 Mayıs 1919 tarihinin, kazanılan zaferlere doğru atılan önemli bir adım olduğunu belirten Caner Karamer, Atatürk’ün, Türkiye Cumhuriyeti’ni gençlere emanet ettiğini söyledi.

Karamer mesajında şu görüşlere yer verdi; “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, tarih sahnesinde hiçbir devlete nasip olamayan bir kahramanlık mücadelesiyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devletini, gençlere emanet ederek, yarının güvencesi olan gençlere verdiği önemi bütün dünyaya gösterdi. Geçmişine, kültürüne ve değerlerine sahip çıkarak geleceğe yön verecek, düşünen ve sorgulayan bir gençlik olarak, ulu önder büyük atamızın izinden yürüyeceğiz. Sayın Başkanımız Meral Akşener de gençlerin önünü ulu önderimiz gibi açıyor. Buradan kendilerine de İYİ Gençlik olarak teşekkür ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.