‘Geleceğiniz umutla dolsun’ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

‘Geleceğiniz umutla dolsun’

Bu haber 22 Nisan 2020 - 18:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, yayımladığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında tüm çocukların bayramını kutladı.

Mesajına, “Değerli meslektaşlarım, kıymetli veliler, sevgili öğrenciler hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” diyerek başlayan Dingin, şunları söyledi.

“Hepinizin bildiği gibi bugünlerde ülkemiz sağlık alanında koronavirüsle zorlu bir mücadele süreci yaşıyor. Bizler de bu mücadele sebebiyle eğitim-öğretim faaliyetlerimizi Uzaktan Eğitimle, Bakanlığımızın EBA Sistemi ve televizyon üzerinden sürdürüyoruz. Bugüne kadar okullarımız hayattı, bu süreçte evlerimiz hayat oldu. Bugüne kadar her 23 Nisan’da okullarımızı sınıflarımızı süslüyorduk bayraklarla, balonlarla, şimdi de evlerimizi, odalarımızı süsleyelim bayraklarla, balonlarla. Çünkü evlerimizi okul, odalarımızı da sınıf yaptık hep birlikte.

Bu zorlu süreçte evlerini okula, odalarını sınıfa çevirerek sürece destek veren başta öğretmenlerimiz olmak üzere, velilerimize ve tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Elbet bugünler bitecek, elbet sizler okullarınıza, öğretmenlerinize öğretmenleriniz de sizlere kavuşacak. Biz sizleri çok özledik. Çünkü sizler olmayınca kendimizi eksik hissettik, bizlerin bir anlamı olmadığını gördük ama bir an önce kavuşmak için de evde kalmamız gerektiğini biliyoruz.

Milli Eğitim camiası olarak bizler sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Çocuklarımızı milli ve manevi değerlerine bağlı, yaşadığı çağa yön verecek bilgi ve beceriye sahip, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifadesiyle ‘Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’ nesiller yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyor ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

Büyük Türkiye’mizin küçük sahipleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun, geleceğiniz umutla dolsun. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ülkemizin egemenliği ve bağımsızlığı için canlarını feda eden bütün aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyor, sağlıklı günler diliyorum”