Marmarabirlik’ten 100 milyon TL ödeme « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Marmarabirlik’ten 100 milyon TL ödeme

Bu haber 05 Nisan 2020 - 16:00 'de eklendi ve 71 kez görüntülendi.

2020 yılının ilk üç ayında tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaşan Marmarabirlik, 30 Nisan’da yapacağı ödemeleri erkene aldı. Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, “Marmarabirlik bugüne kadar olduğu gibi bu zor dönemde de üreticilerimizin yanında olmuştur” dedi.

2019/2020 ürün alım kampanyasında 43 bin 500 ton ürün alımı gerçekleştiren Marmarabirlik’te üreticiler, Nisan sonunda yapılacak olan ürün bedeli alacaklarını 10 Nisan Cuma günü akşamı saat 18.00’den itibaren banka hesaplarından çekebileceklerdir.

Ortaklara ödeme planı dahilinde; kalan ürün bedeli alacaklarının tamamı, ayrıca ürün alım planı dışında kota fazlası olarak alınan ürün bedellerinin yarısı olmak üzere toplamda 100 milyon TL’lik ödeme yapılacak. Kota fazlası ürün bedellerinin kalanı ve kg başına verilecek olan destekler ise ileri bir tarihte ödenecek.

Nisan sonunda yapılması planlanan ödemelerin öne alınmasında en büyük etkenin ihracatta yaşanan artış olduğuna dikkat çeken Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, “5-6 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirilen yurtdışı bayiler toplantısından sonra lojistik olarak sıkıntılar yaşanabileceği ve sınırların kapanabileceği ihtimali öngörülerek, iyi bir organizasyonla başarılı bir çalışma gerçekleştirilmiştir. Ocak, Şubat, Mart aylarında yapılan ihracata ilave olarak, 1250 ton sipariş alınmış ve Marmarabirlik tarihinde ilk üç ayda en yüksek ihracat rakamına ulaşılmıştır” şekşinde konuştu.

2020 yılında 8,500 ton ihracat hedeflerinin olduğunu belirten Asa, “ Bu yılın Ocak, Şubat ve Mart aylarında sipariş alınan, sevkiyat yapılan ve yapılacak olanlarla birlikte 3000 ton ihracat ile 2020 yılı hedefinin % 35’i gerçekleşmiş olacaktır. İhracat rakamlarımız bu miktarlarda olmasaydı ödemelerin erkene alınması mümkün değildi. Yönetim Kurulum ve 30 bin aktif ortağımız adına, yurtdışı bayilerimize verdikleri desteklerden dolayı  teşekkür ediyorum” dedi.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde görülen koronavirüs salgını nedeniyle Marmarabirlik’in yurtiçi satışlarında durgunluk yaşandığını, bu durunun geçici olduğunu belirten Başkan Asa, “Yaşanan virüs salgını nedeniyle tüketicimizin önceliği, temizlik ve hijyen ürünleri başta olmak üzere; un, şeker, yağ bakliyat ve temel gıdalar olmuştu. Bayilerimiz ile yaptığımız görüşmelerde yurt içinde de satış artışının yaşanacağını ve bundan sonra tüketicilerimizin yapacağı alışverişlerde zeytin ve benzeri ürünlere daha fazla talep olacağını öngörmekteyiz” ifadelerini kullandı.

“Marmarabirlik ürünleri böyle bir dönemde tercih sebebi olmalıdır” diyen Hidamet Asa, “Bütün ürünlerimiz pastörize edilmekte ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde üretilmektedir. Biz tüketicimizin sağlığını düşünüyoruz. Onlar da böyle bir dönemde ambalajlı ürünleri tercih etsinler.

Daha önce kamuoyuna yaptığımız açıklama ile bu zor dönemde Marmarabirlik ürünlerine zam yapmama kararı almıştık. Ayrıca tüketicilerimize e-marmarabirlik.com’dan ‘siz isteyin biz gönderelim’ kampanyası başlattık. Yapacakları alış verişlerde  % 10’luk indirim imkanı sağlanmış olup, en az 50 TL ve üzeri alış verişlerde kargo bedeli alınmayacaktır” dedi.

Koronavirüs nedeniyle ürün bedeli alacak ortaklara uyarılarda bulanan Hidamet Asa, “Marmarabirlik ailesi olarak dünyada ve ülkemizde yayılan korona virüs salgınına karşı alınan tedbirlere harfiyen uymalıyız” şeklinde konuştu.

Asa sözlerini şöyle tamamladı: “10 Nisan saat 18.00’den itibaren Ziraat Bankası kanalı ile yapacağımız ürün bedelleri ödemelerinde ortaklarımızın çok dikkatli ve tedbirli davranmaları gerekir. Paralarını almak için banka şubesine gitmek yerine ATM’leri kullanmalıdır. Sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı ortaklarımız ise yakın çevrelerinden, kolluk güçlerinden, sosyal destek gruplarından ve belediyelerin ilgili birimlerinden yardım talep edebilirler. Banka şubelerinden ürün  bedellerini alacak ortaklarımız ise sosyal mesafe kuralına  dikkat etsinler ve maskelerini taksınlar. Önce sağlık. Üreticilerimiz lütfen bu konulara hassasiyet göstersinler”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.