Medicabil zor günlerde umut oluyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Medicabil zor günlerde umut oluyor

Bu haber 01 Nisan 2020 - 13:00 'de eklendi ve 217 kez görüntülendi.

Organ bağışı konusunda Bursa’da ve Türkiye’de önemli hastaneler arasında yer alan Özel Medicabil Hastanesi’nde bağışlanan organlar, nakil bekleyen hastalara umut olmaya devam ediyor.

Yaşanan koronavirüs salgını sürecinde de, organ nakli konusundaki hassasiyetini sürdüren Özel Medicabil Hastanesi, bu konuda gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla takdir topluyor.

Beyin kanaması nedeniyle Özel Medicabil Hastanesi’ne yatan ve orada vefat eden hastanın, karaciğer ve böbrekleri uzman ekipler tarafından alınarak, organ nakli bekleyen hastalara ulaştırıldı.

Operasyon hakkında bilgilendirmelerde bulunan Özel Medicabil Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Eralp Çevikkalp, “Böylesine zorlu bir operasyonun yapılması için hastanemizin seçilmesi, bizler adına gurur verici bir durum. Hastane olarak hem hastalarımızı, hem hasta yakınlarımızı, hem de çalışanlarımızı organ nakli konusunda sürekli bilgilendiriyoruz. Geçen yıldan bu yana 13 tane başarılı organ nakli operasyonu gerçekleştirdik. Organ nakli konusunda farkındalık yarattığımız için mutluyuz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.