Yaşar Hoca’dan veda mektubu! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Yaşar Hoca’dan veda mektubu!

Bu haber 30 Mart 2020 - 14:10 'de eklendi ve 615 kez görüntülendi.

11 yıldır Karacabey’de görev yapan Ulucami Müezzini Yaşar Nurcan, Karacabey’e veda ediyor.

15 Nisan’da ilçeden ayrılarak bundan sonra görevine İstanbul Beşiktaş Merkez Sinan Paşa Camii’nde devam edecek olan Karacabey’in sevilen din görevlilerinden Yaşar Nurcan, Karacabey’de 11 yılda birçok anı biriktirdiğini belirterek, Karacabeylilere ve cemaatine şu sözlerle veda etti;

Elveda Karacabey, elveda ulu mabet, elveda ulucami

“Her veda hüzün taşı içinde. Her veda bir başlangıçtır aslında. Hazreti Allah insanlara yaşamı boyunca neler yaşaması, neler öğrenmesi gerektiğini göstermek için birtakım olaylar yaşatır. Ve bunları yaşatırken de birtakım insanlarla karşılaştırır. Hepsinin aslında önemli bir nedeni vardır.

2009 yılının Temmuz ayının sıcak bir yaz gününde başlayan Karacabey hikayem, 11 yıllık ama çok güzel bir serüvenin ardından sona eriyor. Evet o güzel, sıcakkanlı, samimi, dostane şehre maalesef veda ediyorum. Ama gönlümün, aklımın, ruhumun, kalbimin halen dahi Karacabey ve buradaki dostlarımın yanında olduğunun bilinmesini isterim.

İnanır mısınız halen dahi ayrılacağıma inanamıyorum. İnanmak da gelmiyor zaten içimden. Sanki her zaman olduğu gibi yine tatile çıkacak ve tekrar dönecek gibi hissediyorum. Gerek Bursa’da gerek Karacabey’de gerekse civar illerden o kadar güzel, samimi ve muhteşem dostluklar kurdum, o kadar güzel insanlarla tanıştım ki, bundan sonra artık nereye gidersem gideyim bu şehrin tadının alınmayacağını biliyorum.

Memleketim Aydın’dan sonra hayatta en huzurlu olduğum şehirdi Karacabey. Sanki ikinci memleketimdi. Yürüdüğüm caddeler, sokaklar, oturduğum mekanlar, konuştuğum insanlar, sohbetlerinden çok haz aldığım değerli dostlarım halen dahi gözümün önündeler ama veda etmek zorundayım.

Her şey için çok sağol Karacabey. Çok sağolun Karacabey’in güzel insanları, çok sağolun değerli mesai arkadaşlarım, meslektaşlarım, çok sağolun değerli dostlarım. Hayatın hep sizlere mutluluk, huzur ve sağlık getirmesini diliyorum. Her şey için çok ama çok canı gönülden teşekkür ederim. Haklarınızı helal edin. Rabbim hepinizden ebediyen razı olsun.

İnsan her zaman yaşadıklarıyla değil yaşattıklarıyla anılırmış. En çokta yaz kur’an kursu öğrencilerimi arayacağım. Sizlerde hoş bir seda bırakabildiysem ne mutlu bana. İstanbul’da beni yalnız da bırakmayın. Yüzünüzden gülücükler, kalbinizden mutluluklar hiçbir zaman eksik olmasın. Her şey gönlünüzce olsun. Hoşçakalın. Sevgi ve saygılarımla”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.