Sağlık çalışanlarına Karacabey’den tam destek! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Sağlık çalışanlarına Karacabey’den tam destek!

Bu haber 22 Mart 2020 - 20:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’den sağlık çalışanlarına topyekûn destek geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın talimatıyla, koronavirüse karşı mücadele eden sağlıkçılara destek olmak amacıyla başlatılan alkış desteğine ilk günden beri yoğun ilgi gösteren Karacabey halkı, dün akşam da bu çağrıya kayıtsız kalmadı.

Karacabey’de binlerce insan camlara, balkonlara çıkarak alkışlarla sağlıkçılara destek çağrısında bulundu. Başkan Özkan da belediye balkonuna çıkarak, sağlık emekçilerine alkışlarla destek verdi. Karacabey’de gece saat 21.00 itibariyle yükselen alkış ve korna sesleri, şehrin dört bir yanından yankılandı.

Sağlık emekçilerimizi yürekten alkışlıyoruz

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan yaptığı açıklamada, “Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında devlet ve millet işbirliği çerçevesinde, etkin mücadele gerçekleştirilmektedir. Dünyayı tehdit eden salgın karşısında, vatanın her köşesinde devletimiz ve vatandaşlarımız üzerlerine düşen sorumluluklarını yerine getirmeye çalışıyor. Bu mücadelenin isimsiz gerçek kahramanları da başta Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca olmak üzere ülke genelindeki tüm sağlık personelimizdir. Sağlık emekçilerimizin, canlarını riske atma pahasına verdikleri bu amansız mücadeleyi yürekten alkışlıyor ve onlara şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Öte yandan, Karacabey Belediyesi de sağlık çalışanlarına yönelik alkış desteğine yoğun katılım gösteren Karacabey halkına teşekkür klipi hazırlarken, klip paylaşıldığı andan itibaren sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.