Karacabey’de hayat devam etti! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Karacabey’de hayat devam etti!

Bu haber 22 Mart 2020 - 21:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tüm Türkiye’de koronavirüs nedeniyle 65 yaş ve üstüne getirilen sokağa çıkma yasağı ve vatandaşlara yapılan sayısız evde kalın çağrısına rağmen Karacabey’de hayat eskisi gibi devam etti.

Özellikle gençlerin objektiflere takıldığı Cumhuriyet Alanı ve Sevgi Yolu’nda vatandaşların bazıları maske takarak, bazıları ise hiçbir önlem almadan gezmeye devam ederken, 65 yaş ve üstü vatandaşların ise sokaklara çıktığı nadiren de olsa gözlemlenmedi.

Diğer yandan, Bursa Caddesi, Atatürk Bulvarı ve İmaret Caddesi gibi özellikle banka ve marketlerin bulunduğu cadde ve sokaklarda ise vatandaşların yoğun bir şekilde gezdikleri görülürken, bankamatiklerde işlem yapanların sayısı da bir hayli fazlaydı.

Öte yandan, özellikle Pazar günü olması nedeniyle çok sayıda işyerinin kapalı olduğu ilçe merkezinde, ekmek satış noktası ve pastane çalışanlarının ise hijyenik bir şekilde çalışmalarına devam ettikleri görüldü.

Bu arada, otelde sadece iki müşterinin olduğunu ve özellikle son 3-4 gündür hiç müşteri gelmediğini belirten Ün Otel resepsiyon görevlisi de, müşteri olmasa bile hijyen kurallarına uyarak çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

‘Böyle giderse sokağa çıkma yasağı kararı verebiliriz’

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan da, yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin olarak, önümüzdeki haftanın Türkiye için son derece kritik olduğunu belirterek, “Şu bir haftada herkes evlerine girmezse, insanlara temasa devam ederse bu işi kontrol etmemiz mümkün değil” ifadelerini kullandı. Sokağa çıkma yasağına ilişkin görüşleri de değerlendiren Ceyhan, “Ülkeler için sokağa çıkma yasağı kararı vermek kolay değildir. Bakın hepsi başta öneride bulundu hepsi sonra mecburen getirmek zorunda kaldı. Böyle giderse bizde aynı kararı vermek zorunda kalabiliriz” şeklinde konuştu.

Sokağa çıkanlara 3 bin 150 TL ceza!

Öte yandan, koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye genelinde uygulanan 65 yaş ve üstü olanlar ile kronik rahatsızlığı bulunanların sokağa çıkma yasağına uymayanlara 3 bin 150 TL para cezası uygulanacağı belirtildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.