Ekonomik faciaya sürüklenmeyelim « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Ekonomik faciaya sürüklenmeyelim

Bu haber 17 Mart 2020 - 12:12 'de eklendi ve 132 kez görüntülendi.

CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz, koronavirüs konusunda alınan tedbirlerin önemli olduğunu, fakat bu tedbirlerin ülkeyi ekonomik faciaya sürüklememesi gerektiğini söyledi.

Başkan Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Küresel olarak yaşanan koronovirüs salgını insanlık için çok ciddi bir tehdit oluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda ülke olarak topyekün alınan tedbirlerin yakın takipçisi olarak örgütümüzü ve kamuoyunu bilgilendirme sorumluluğumuzu anlık yerine getiriyoruz.

TC Sağlık Bakanlığı ve TC İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgelerle ülkemiz genlinde koronavirüs tehdidine karşı ciddi bir önlem paketi oluşturulmuştur. 16 Mart 2020 saat 24.00 itibarı ile tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan-düğün salonu, çalgılı-müzikli lokanta-kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulmuştur.

İlgili bakanlıklarımız tarafından alınan bu tedbir kararının virüs tehdidine karşı başarılı olması en büyük temennimizdir. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde alınan en kapsamlı tedbirler arasında ilk sıralara yerleştirebileceğimiz bu karar sonucunda oluşacak olumsuz ekonomik tablo içinde ivedilikle önlem paketinin oluşturulması gerekmektedir.

Nilüfer ilçemiz başta olmak üzere ülkemiz genelinde ticari faaliyetlerini sürdüren KOBİ, esnaf ve işletmeler alınan ucu açık tedbir kararları çerçevesinde oluşacak ekonomik darboğazın sonuçlarını tahmin edememektedir. Özellikle kira, personel giderleri başta olmak üzere, bankacılık işlemleri, alacak verecek ilişkilerinin düzenlenmesi, çek, senet ödemeleri konusunda ciddi bir muammaya girdiklerini düşünen işletmelerimizin önüne hızla bir yol haritası koymak büyük önem arz etmektedir.

Bu anlamda TC Sağlık Bakanlığı ve TC İçişleri Bakanlıklarımızın almış oldukları önlem tedbirlerine ilave olarak devletimizin ekonomi kurmaylarının da ekonomik belirsizliğe ilişkin açıklama yapmalarının önemine dikkat çekmek istiyoruz”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.