Karacabey’de Alman ve Macar hareketliliği! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Karacabey’de Alman ve Macar hareketliliği!

Bu haber 10 Mart 2020 - 15:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, koordinatörü oldukları “Mülteci Öğrencilerin Eğitimine Yönelik Öğretmen Yeterliliklerinin Güçlendirilmesi” adlı KA201 projesi kapsamında, proje ortaklarını ağırladı.

“Mülteci Öğrencilerin Eğitimine Yönelik Öğretmen Yeterliliklerinin Güçlendirilmesi” adlı KA201 (Karma Stratejik Ortaklıklar) projesi kapsamında Almanya ve Macaristan’dan Karacabey’e gelen proje ortakları, proje faaliyetleri kapsamında 4 yoğun gün geçirirken, çalışma programı kapsamında Karacabey Belediyesi, Karacabey Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere birçok kurumu da ziyaret ettiler.

Projenin resmi kapanışı ise 2 oturumlu bir konferans şeklinde gerçekleştirildi. Proje kapsamında gerçekleştirilen tüm faaliyetler paydaşlara tanıtılırken, proje, sertifika töreni ile sona erdi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “2 yıldır yürütülmekte olan bu projemizin hibe almasında, gerçekleştirilmesinde ve yürütülmesinde emeği geçen başta Proje Koordinatörü Hasene Gündoğdu olmak üzere, herkesi tebrik ederim. AB Projeleri hem öğretmenlerimizin hem de öğrencilerimizin dünyayı ve dünyadaki farklı ülke ve kültürleri tanımaları için bir fırsattır. Bu sebeple ilçemizdeki okullarımız tarafından yapılacak tüm AB Projelerinin hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz açısından yeni bir bakış açısı yeni bir vizyon kazandıracağını düşünüyorum. İlçemiz genelinde bu tarz projelerin zamanla daha da artmasını temenni ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.