AB projesi misafirleri Bursa’da « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

AB projesi misafirleri Bursa’da

Bu haber 04 Mart 2020 - 12:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü AB Projesinin son hareketliliği kapsamında Bursa’ya gelen Karacabey Ömer Matlı ve Murat Hüdavendigar İlkokullarının proje ortakları, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Necdet Sezer’i ziyaret etti.

“Mülteci Öğrencilerin Eğitimine Yönelik Öğretmen Yeterliliklerinin Güçlendirilmesi” adlı KA201 (Karma Stratejik Ortaklıklar) projesi kapsamında Almanya ve Macaristan’dan Bursa’ya gelen proje ortakları Necdet Sezer’i ziyaret etti. 2018 Yılında hibe almaya hak kazanan 13 projeden biri olan, Karacabey Ömer Matlı ve Murat Hüdavendigar İlkokullarının ortağı olduğu projenin 58 bin Euro bütçesi bulunuyor.

Günümüz dünyasında sınırların ortadan kalktığını ifade eden Necdet Sezer, “Aslında dünya çok küçük. Her yere artık kolay ulaşılabiliyor. Bu nedenle dünyayı iyi yaşatmak zorundayız. Bir ülkede gerçekleşen olumlu, ya da olumsuz olaylar diğer ülkeleri de mutlaka etkiliyor. Mutlu bir dünya için biz eğitimcilere büyük sorumluluk ve görevler düşüyor. Birbirimizden alacağımız çok şey olduğuna inanıyorum” dedi.

Kendisinin de göçmen bir ailenin çocuğu olduğunu belirten Sezer, “Zorunluluk olmasa hiç kimse evini, vatanını terk edip mülteci durumuna düşmek istemez. Karacabey’deki okullarımız bu konuda bir proje gerçekleştirmişler. Emeği geçenleri kutluyorum. Proje kapsamında Almanya ve Macaristan’da mültecilere yönelik eğitim faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olduk. Aynı zamanda bu konuda Bursa’da ve tüm yurtta gerçekleştirdiğimiz uygulamaları da proje ortaklarına anlatma fırsatı bulmuş olduk. Proje çerçevesinde incelenen uygulamalar kitap haline getirilecek ve ilgili yerlere iletilecek. Proje paydaşlarını ve emeği geçenleri tekrar kutluyorum” şeklinde konuştu.

Projenin Almanya, Macaristan ve Türkiye’nin ortaklığı ile planlandığını ifade eden Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin de, “Proje, tam da günümüzün güncel konusu olan mültecilere yönelik bir proje. İlk hareketliliği Karacabey’de gerçekleştirilen projede, okullarımız Almanya ve Macaristan’a ziyaretler gerçekleştirdi. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.