CHP’li gençlere ‘Renk’ geldi « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

CHP’li gençlere ‘Renk’ geldi

Bu haber 28 Şubat 2020 - 14:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Karacabey İlçe Gençlik Kolları’nın geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Olağan Kongresi’nde tek aday Samet Renk, başkanlığa seçildi. CHP’nin yeni İlçe Gençlik Kolları Başkanı Samet Renk, yönetim kurulu arkadaşlarıyla birlikte hizmet bayrağını daha ileriye taşıyabilmek için elinden gelen mücadeleyi göstereceğini söyledi.

Parti binasında yapılan kongreye; CHP İlçe Başkanı Gönül Avil’in yanı sıra, İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Yılmaz, Yıldırım İlçe Gençlik Kolları Başkanı Samet Kaya, Osmangazi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Anıl İlbay, ilçe yöneticileri, kadın kolları ve il ve ilçe gençlik kolları üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile start alan kongrede ilk olarak Divan Kurulu belirlendi. CHP Belediye Meclis Üyesi Mustafa Utku’nun başkanlığında oluşturulan divanda; Oğuzhan Çavdarlı ve Oğuzhan Ünen de üye olarak yer aldı.

Daha sonra geçmiş yönetimin faaliyet raporu ve mali gelir gider raporu okunarak üyeler tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

İlçe Başkanı Gönül Avil, gençlerin önemi ve güzel temennilerini ifade ettiği konuşmasında, “Gençlerimize çok güveniyoruz. Onların enerjisine çok ihtiyacımız var. Gençlerimiz ile birlikte Kadın Kollarımız, ilçe yönetimimiz yani tüm teşkilatımız birlik ve beraberlik içinde çalışarak, CHP’yi hem Karacabey’de hem de ülke genelinde iktidara taşıyacağız. Buna yürekten inanıyorum” dedi.

Yeni dönemde aday olmayarak görevi Samet Renk’e devreden CHP İlçe Gençlik Kolları eski Başkanı İlke Acar ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “İkinci kez görevimi devrederken, bu bayrağı iki dönem boyunca daha ileriye taşıyabilmek adına elimden gelen mücadeleyi verdim. Yol arkadaşlarım ile bedenimizi taşın altına koyduk. Görevimi bu kez Samet kardeşime devrediyorum. Tek aday olarak seçilen uzun yıllardır yol arkadaşlığımı yapan Samet Renk kardeşimi ve yönetim kurulunu kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum. Bu Onurlu görevi layıkıyla yerine getireceklerine inancım tamdır.

Her zaman, her anlamda yeni yönetimin yanında olacağımı bildirmekten mutluluk duyarım. Birlikteysek daha güzeliz, birlikteysek daha güçlüyüz. Hep beraber aydınlık geleceğe olan umutlarımızı tazeleyelim, çünkü her gün daha çok büyüyoruz. Atanma sürecimizden sonra canla başla çalışan yönetim kurulunda görev alan arkadaşlarım ve Halk-Lise eski Başkanı Berkant Aka kardeşim olmak üzere, Halkçı Liseliler’de görev alıp çalışmalarımıza katkı sağlayan ve mükemmel işlere imza atan kardeşlerime çok teşekkür ederim. Hayatın her anında sizlere destek olmaya devam edeceğim. Yolumuz uzun, gidecek yolumuz, söyleyecek sözümüz ve bir hayalimiz var. Gerçekleştireceğiz.

Bu zamana değin çalışmalarımızda bizlere her zaman destek veren İlçe Başkanımız Sayın Gönül Avil’e, önceki dönem İlçe Başkanımız Sayın Süleyman Tuğ’a ve yönetim kurullarına, İl Gençlik Kolları Başkanımız Sayın Mehmet Can Yılmaz ve bir yıl boyunca il yönetiminde beraber görev aldığım tüm arkadaşlarıma, Belediye Meclis Üyemiz değerli dostum Mustafa Utku’ya, basın emekçilerimize ve yanımızda olan, bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum”

Gerçekleşen seçimin ardından CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı olan Samet Renk, konuşmasına; “Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey Gençlik Kolları Başkanlığı adaylığım süresince destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nde hizmet etmek benim için her zaman büyük gurur kaynağı olmuştur” diyerek başladı.

Yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla birlikte bu hizmet bayrağını daha da ileriye taşıyabilmek için elinden gelen mücadeleyi vereceğini söyleyen Samet Renk, “İktidara yürürken, tüm ilçemiz gençliğini Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında beraber hizmet etmeye davet ediyorum. Önceki dönemlerde beraber görev aldığım ve unutulmaz emekleri olan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sayın İlke Acar ve yönetim kuruluna verdiği emeklerden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Ve kongremize katılarak bizi yalnız bırakmayan başta İlçe Başkanımız Sayın Gönül Avil ve yönetim kuruluna, İl Gençlik Kolları Başkanımız Sayın Mehmet Can Yılmaz ve yönetim kuruluna, Yıldırım İlçe Gençlik Kolları Başkanımız Sayın Samet Kaya’ya, Osmangazi İlçe Gençlik Kolları Başkanımız Sayın Anıl İlbay’a ve tüm misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte geliyoruz, geleceğe yürüyoruz” şeklinde sözlerini noktaladı.

Samet Renk başkanlığında yenilenen CHP İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Sevda Akıncı, Atakan Çetin, İlke Çolak, Kadir Dönmez, Onur Eren, Murat Hacer, Ceyhan Karakaş, Ergin Korku, Özge Yılmaz, Berk Orhan Yücel.

İl Delegasyonu’nda ise; İlke Acar, Aykut Uğur Ata, Oğuzhan Çavdarlı, İlke Çolak, Aytaç Kaya, Samet Renk, Özge Yılmaz ve Berk Orhan Yücel yer aldı.