Osmangazili öğrencilerden robotik başarı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Osmangazili öğrencilerden robotik başarı

Bu haber 20 Şubat 2020 - 16:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Özel Osmangazi Okulları 1670 OG-ROBOTEC robot takımı, dünyanın en çok katılımlı ve en büyük Robotik Yarışması olan VexRobotics’in İstanbul Nişantaşı Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Vex IQ Challenge Robot yarışmasında Mükemmellik Ödülü kazandı.

Robot Skills, Team Work, Design kategorilerinde üstün başarı göstererek yarışmanın en prestijli ödülü olan EXCELLENCE AWARD-Mükemmellik Ödülünü kazanan Osmangazili öğrenciler, önümüzdeki ay yapılacak Türkiye Şampiyonasına doğrudan katılma hakkı elde ettiler.

Osmangazi Okulları Özlüce Kampüsü Okul Müdürü Ömür Çolpan,“Geleceğin Robot Tasarımcıları Mükemmellik Ödülü kazanan öğrencilerimizi ve takımımızı başarılarından dolayı kutluyor, takım mentörümüz Belgin Kanbey’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Osmangazi Okulları olarak Bursa’nın dört bir yanında olduklarını söyleyen Çolpan, “Özlüce, Çamlıca, Yıldırım, İnegöl Kampüslerimizde hizmet vermekteyiz. Robotik takımımızın kazandığı bu ödülle akademik, sportif, kültürel ve robotik kodlamada başarılarımıza bir yenisini daha eklemiş olduk” şekline konuştu.

Özel Osmangazi Okulları 1670 OG-ROBOTEC robot takımı, elde ettikleri başarının ardından,Mart ayında gerçekleştirilecek Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyorlar.