Yalan yetmiyorsa iftira siyaseti yapıyorlar « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Yalan yetmiyorsa iftira siyaseti yapıyorlar

Bu haber 19 Şubat 2020 - 10:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gemlikli Şehit Mehmet Koray Pınar, adını taşıyan okulda anıldı. Anma töreninde konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık’a tepki gösteren CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, “Anma törenine, nerede konuştuğunun bile farkında olmayan AK Parti Milletvekili Zafer Işık’ın hezeyanları damgasını vurdu. Zafer Işık, bir ortaokulda ve şehit anmasında olduğunu adeta unutup, konuştuğu kürsüyü Millet İttifakı, CHP ve İYİ Parti aleyhinde propaganda mecrasına dönüştürdü” dedi.

Işık’ın tepki toplayan sözleri

Zafer Işık’ın, İYİ Parti ve CHP ile ilgili yalan-yanlış isnatlarda ve iftiralarda bulunduğunu söyleyen İsmet Karaca, Işık’ın HDP’yi kınayarak başladığı konuşmasında, “TBMM Genel Kurulu’nda hain terör örgütüne silahlı bir muhalif güç diyen HDP’yi kınıyorum. Bu söylem sonrası yapmış olduğumuz mukavemette araya giren İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni de buradan kınıyorum” dediğini belirtti.

Başkan Karaca, Milletvekili Işık’ın anma töreninde, “İktidar olabilmek uğruna, bir ittifakı devam ettirmek uğruna, iktidar partisini yıpratmak uğruna, hain terör örgütüne terör örgütü diyemeyen ve onların önergelerini TBMM’de destekleyen, kendi önergelerine de bu hain terör örgütünün Meclis’teki uzantısı olan HDP’den destek alan ve son seçimlerde yine bu hain terör örgütü uzantısıyla işbirliği içinde seçimlere giren, bunu beyan eden ve hain terör örgütünün uzantısı HDP’nin beyanları karşısında suskun kalan Millet İttifakı partilerini de buradan millet adına milletin vekili olarak kınıyorum” şeklinde konuştuğunu söyledi.

Yalan yetmiyorsa iftira siyaseti yapıyorlar

CHP İl Başkanı İsmet Karaca, CHP’nin zaferiyle sonuçlanan yerel seçimler öncesinde oluşan Millet İttifakı’nın iki bileşeninin CHP ve İYİ Parti olduğunu hatırlatarak, “O günden buyana söylüyoruz. Millet İttifakı İYİ Parti ve CHP’den oluşuyor. AKP’li vekilin sözünü ettiği HDP ittifaka dahil değil. Yalan söylüyorlar, HDP sanki bu ittifakın içindeymiş gibi göstermeye çalışıyorlar. Dertleri aslında HDP ile ilgili değil, tek dertleri İYİ Parti-CHP Millet İttifakı’nı bozmak. Bunu başarabilmek için yalana, yalanın yetmediği yerde iftiraya başvurmaktan çekinmiyorlar” dedi.

Karaca, AKP’li Işık’ın bir eğitim yuvasında konuştuğunun farkında bile olmadığını belirterek, “AKP’li vekil, bir ortaokulda bulunduğunun farkında bile değil. Orada mikrofona davet edilmiş, günün anlam ve önemine uygun bir taziye ve anma konuşması yapacağına, kalkmış siyaset yapıyor. Bu son derece yakışıksız tutumunu kınıyorum” diye konuştu.

Gemlikli şehidimizi saygıyla anıyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi’nin şehitler ve şehit ailelerine yaklaşımının belli olduğunu hatırlatan Karaca şunları söyledi: “Gemlikli Şehidimizi anma toplantısının siyasi arenaya dönüştürülmeye çalışılmasından çok büyük üzüntü duyduk. Şehitler bizim gözümüzde, vatanın geleceğini aydınlatan meşalelerdir. Şehit-gazi aileleri de bizim bakış açımıza göre şehitlerimizin kutsal emanetleridir. Bu çerçevede Gemlikli Şehit Mehmet Koray Pınar’ı rahmet, saygı ve sevgiyle anıyor, ailesine de saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz”