Şarkılarımız ve Türkülerimizle dolu bir gece « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Şarkılarımız ve Türkülerimizle dolu bir gece

Bu haber 19 Şubat 2020 - 10:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Bölümlerinin ortaklaşa düzenlediği “Şarkılarımız-Türkülerimiz” adlı konser, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Orhangazi Salonu’nda gerçekleştirildi.

Bursalı sanatseverlerin yoğun katılım gösterdiği konserde dillere pelesenk olmuş birbirinden güzel şarkılar ve türküler Orkestra Şube Müdürlüğü sanatçıları tarafından yorumlandı. Tek bölümden oluşan konserin Halk Müziği İcra Heyeti’nin saz şefliğini Altan Göl, Sanat Müziği İcra Heyeti’nin saz şefliğini ise Gökhan Kiviz yaptı. Bursa Köy Güvendeleri ile başlayan konserde, Büyükşehir Belediyesi Karagöz Halk Dansları Bölümü Eğitmenleri Selin Kılıç ve Gökhan Kılıç öğrencileri ile birlikte mükemmel bir performans sergiledi.

Gecenin sonunda Türk Sanat Müziği Bölüm Şefi Ümit Sipahi ve Türk Halk Müziği Bölüm Şefi Züleyha Savaş Orkestra Şube Müdürlüğü’nün ses ve saz sanatçılarını kutladı. Her iki bölümün şeflerine çiçeklerini, Orkestra Şube Müdürü Muhterem Çevik takdim etti.