CHP Gençlik’te ‘Renk’li aday « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

CHP Gençlik’te ‘Renk’li aday

Bu haber 14 Şubat 2020 - 11:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karacabey İlçe Gençlik Kolları’nın yarın gerçekleştireceği kongre öncesinde, partiye uzun yıllar hizmet eden Samet Renk, başkanlığa aday olduğunu duyurdu.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Samet Renk, “Ülkemize, güzel ilçemiz Karacabey’e ve partimize hizmet etmek adına adaylığımı ilk önce sosyal medyadan açıkladım ve ilçemizin değerli basın emekçileriyle adaylık sürecimi paylaşmaktan onur duyarım. Olağan ilçe kongremiz 15 Şubat Cumartesi günü saat 18.30’da, salt çoğunluk sağlanmazsa aynı gün çoğunluk aranmaksızın saat 20.30’da başlayacaktır. Tüm üyelerimizi, parti içi demokrasinin bir gereği olarak oylarını kullanmak adına kongremize bekliyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi ile beni ilk önce ailem tanıştırdı. Zaten sürekli takipte olduğum CHP’de, Gençlik Kolları’nda bu davaya başladım. İlçe Gençlik Kolları’nda iki dönem yönetim kurulu üyeliği, önceki dönem de ilçe ana kademe yöneticiliği yaptım. Gün geçtikçe kurucu değerlerimize daha çok bağlandım. Parti politikamızı her yerde anlatmaya çalıştım.

Bu süreçte arkadaşlarım ile birlikte gece, gündüz demeden, durmadan çalıştık. Ama durmadık, durmayacağız. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi, ‘Durmamak üzere yola çıkanlar, asla yorulmazlar’

Mücadelemi ve bu bayrağı bir adım daha ileriye taşıyabilmek arzusuyla, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtı yolda, ülkemize, güzel ilçemize ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne hizmet etmek adına, İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’na adayım. Çıktığımız bu yolda genç üyelerimizin desteklerini bekliyorum”