Bursa’nın çoktan trene kavuşması gerekiyordu « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Bursa’nın çoktan trene kavuşması gerekiyordu

Bu haber 14 Şubat 2020 - 12:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa’nın demiryoluna kavuşması için 1997’den buyana kamuoyu oluşturma çabası içinde bulunan Cumhuriyet Halk Partisi 22-23’ncü Dönem Bursa Milletvekili ve Demiryolu Sevdalıları Derneği Başkanı Kemal Demirel, Bursa’nın tren özlemini, açtığı “Hayalden Gerçeğe Demiryolu” adlı fotoğraf sergisiyle bir kez daha gündeme getirirken, Bursa’nın ulusal demiryolu ağına bağlanmasının kent açısından taşıdığı önem de böylelikle bir kez daha vurgulanmış oldu.

Serginin açılışına katılanlar arasında CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca ile Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan da yer aldı.

Sergide, Kemal Demirel’in 23 Yıllık “Bursa’ya Demiryolu” konulu çalışmalarından basın yansımaları da yer aldı. Konak Dernekler Yerleşkesi’ndeki sergi açılışında sanayi, turizm, tarım, eğitim ve tarih kenti Bursa’nın aynı zamanda ekonomiye en fazla katkı veren ikinci il olduğunu hatırlatan Demirel, “Bursa’nın çoktan trene kavuşması gerekiyordu. Yeterli kaynak aktarıldığında, bu yılın sonuna kadar bile bu iş bitebilir” dedi.