Bursa’mızın yükselen değeri olacağız « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Bursa’mızın yükselen değeri olacağız

Bu haber 14 Şubat 2020 - 11:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, 131 Mahalle Muhtarı ile bir araya gelerek, “Sizden gelen her talep vatandaşımızın beklentisidir. Her muhtar bir başkan yardımcısı, her muhtarlık başkanlık makamı. Millete hizmet için söylediğiniz her şeyi talimat kabul ediyorum” dedi.

Belediyeye ait Muradiye Sarnıç Sosyal Etkinlik Merkezinde gerçekleşen, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve 131 mahalle muhtarı ile gerçekleşen buluşmasında, hizmet kalitesini yükseltmek için 7 gün 24 saat birlikte hareket etme kararı alındı.

10 ay gibi kısa sürede ilçede büyük memnuniyet yaratan çalışmalar ve kısa süre içerisinde yapılması planlanan projelerin değerlendirildiği toplantıda, muhtarların öneri ve beklentileri de öncelik sırasına göre rapor haline getirildi.

50 yıllık sorunlara çözüm getirdik

Belediye Başkanı Mehmet Kanar, henüz bir yıl dolmadan önemli işlere imza attıklarını belirterek, 50 yıllık sorunlara çözüm getirdiklerini ve bunda muhtarlarında önemli bir payı olduğunu söyledi.

Başkan Mehmet Kanar, “Belediye olarak ilçemizi daha yaşanabilir kılmak amacıyla alt yapı, eğitim, sanat, spor, kültür ve istihdama yönelik pek çok alanda atılımlar yapıyoruz. Sizlere beklentilerinizin ötesinde bir hizmet sunmaya çalışıyoruz. Bugüne dek yaptığımız faaliyetler, bundan sonra da artarak devam edecektir. Bunun en büyük kanıtı 2 Nisan’da ihalesini gerçekleştireceğimiz içme suyu ihalesidir. Haziran ayından sonra da asbestli borulardan su içmeyeceğiz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.

İhtiyaç sahibi vatandaşa büyük destek

İhtiyaç sahiplerine yönelik çalışmaların da bu dönemde artarak sürdüğünü belirten Başkan Kanar, Aşevi, Gıda Bankası, Giysi Bankası ve Barınma Evi’nin de önümüzdeki günlerde hizmete açılacağını belirterek, taziye evini de vatandaşların hizmetine sunduklarını açıkladı.

“10 ay gibi kısa bir sürede söz verdiğim en önemli projeleri gerçekleştirmenin gururunu yaşıyorum” diyen Başkan Mehmet Kanar, “İşte bunlar hizmet anlayışımızdaki samimiyet ve azmimizin en belirgin göstergelerindendir. İnanıyoruz ki, sizlerin de güven ve desteğiyle Mustafakemalpaşa Bursa’nın yükselen değeri olacak, Mustafakemalpaşa’da yaşam standardını çok daha yükseklere taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Mehmet Kanar ve ekibinin kısa sürede önemli işlere imza attığını ifade eden Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Kemal Aydın ve muhtarlar da, talep ve önerilerinin hızla çözüme kavuşturulduğu için Başkan Kanar’a teşekkür ettiler.