Bilim festivalinde hedef büyük « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Bilim festivalinde hedef büyük

Bu haber 14 Şubat 2020 - 10:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Türk Hava Yolları (THY) sponsorluğunda, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın (BEBKA) destekleri, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin (BTM) ev sahipliğinde 20-23 Nisan 2020 tarihleri arasında Bursa TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan 9. THY Science Expo için geri sayım sürüyor.

Daha önceki yıllarda “Bursa Bilim Şenliği” olarak gerçekleştirilen ancak daha geniş kitlelere ulaşması ile uluslararası bir kimlik kazanan ve iki yıldır ‘Science Expo’ olarak anılan Türkiye’nin en geniş kapsamlı bilimsel etkinliğinde atölye çalışmaları için rezervasyonlar alınmaya başlandı. Bu yıl THY Science Expo’da farklı disiplinlerde 100’e yakın atölye çalışması yapılacak.

Hedef 150 bin bilimsel atölye

Fizik, kimya, biyoloji, uzay ve havacılık, elektrik, elektronik gibi birbirinden farklı alanda gerçekleştirilecek atölye çalışmalarıyla etkinliğe katılan bilim severlerin ilgi duydukları alanda kendilerini sınamaları hedefleniyor. 4 ve üzeri yaş gruplarına yönelik hazırlanan atölye çalışmalarına katılmak isteyen okul grupları ve bireysel katılımcılar www.sciencexpo.org adresinden 19 Nisan 2020 tarihine kadar rezervasyon yaptırabilecekler. Geçtiğimiz yıl Science Expo’yu 201 bin 465 kişi ziyaret etmiş ve 101 bin 358 kişi bilimsel atölye çalışmasına katılım sağlamıştı. Bu yıl ziyaretçi sayısının 250 bini bulması ve atölye çalışmalarına 150 binin üzerinde bilim severin katılması hedefleniyor.