Pancar üreticilerine polar müjdesi « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Pancar üreticilerine polar müjdesi

Bu haber 17 Ocak 2020 - 10:04 'de eklendi ve 194 kez görüntülendi.

AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan, Türk Şeker Genel Müdürlüğü’nün kararı ile pancar bedeli ödemelerinde şeker oranının yüzde 12 alt taban olarak belirlendiğini ve bunun altında oluşacak polar oranlarının da yüzde 12 kabul edileceğini söyledi. İşcan, taahhütlerin devam etmekte olduğunu ve pancar üreticilerin bir an evvel Bölge Şefliği’ne başvurmaları gerektiğini duyurdu.

Şeker Pancarı üreticisi için önemli ve sevindirici gelişmeleri paylaşan İşcan, “Şeker pancarı üretimi Karacabey tarımı açısından son derece önemli bir yere sahiptir. Bölgenin denge unsuru olan şeker pancarındaki polar sorunumuzu da gayretli çalışmalarımız sonucu çözüme kavuşturmuş olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Türk Şeker Genel Müdürlüğü’nün kararı ile pancar bedeli ödemelerinde şeker oranı yüzde 12 alt taban olarak belirlendi ve bunun altında oluşacak polar oranları da yüzde 12 kabul edilecektir. Tarım sektörü içinde önemli bir gelişme hayata geçmiş oldu. Bu güzel haberle birlikte artık üreticimiz mağdur olmayacak, daha fazla ekim yapacak ve bölgemizde şeker pancarı yeniden canlanacaktır. Taahhüt vermek isteyen çiftçilerimiz Bölge Şefliği’ne başvurabilirler.

Ayrıca bu konuda emeği geçen AK Parti Bursa İl Başkanımız Ayhan Salman’a, Bursa Milletvekillerimiz Hakan Çavuşoğlu’na, Mustafa Esgin’e, Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan’a, Belediye Başkanımız Ali Özkan’a, Ziraat Odası Başkanımız Erhan Erdem’e, Balıkesir Bursa Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hasan Karahasanoğlu ile katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.