Karne hiçbir zaman hayatı sonu değildir! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Karne hiçbir zaman hayatı sonu değildir!

Bu haber 17 Ocak 2020 - 7:30 'de eklendi ve 260 kez görüntülendi.

Türkiye genelinde yaklaşık 18 milyon, Bursa’da 600 bin ve Karacabey’de de 14 bine yakın öğrenci için 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının ara tatili bugün başlıyor. İkinci eğitim öğretim dönemi ise 3 Şubat 2020 tarihinde başlayacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “Değerli meslektaşlarım, kıymetli veliler ve geleceğimizin teminatı sevgili öğrenciler” diyerek başladığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Bugün 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci kanaat dönemini tamamlamış bulunuyoruz. Başarılı bir kanaat dönemi geçirmemizdeki en büyük katkı hiç şüphesiz ki öğretmenlerimize, okul idarecilerimize ve saygıdeğer velilerimiz ile öğrencilerimize aittir. Bununla birlikte yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın iyi bir vatandaş, ahlaklı bir birey, milli ve manevi değerlerine bağlı, vatan, millet, bayrak ve devlet sevdalısı olarak yetiştirilmesinde bizim bu sevdamıza ortak olup, bizlere yol arkadaşlığı yapan hayırseverlerimize, tüm özel ve resmi okul ve kurumlarımız ile bize desteklerini esirgemeyen diğer kamu kurum ve kuruluşlarına aynı zamanda basınımıza ve tüm sivil toplum örgütlerine de çok teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrenciler; Bugün yaklaşık 14 bin öğrencimiz karne heyecanı yaşayacak. Kimileri emeğinin karşılığını alacak sevinecek; kimileri alamadığını sanıp üzülecek ama karne hiçbir zaman hayatın sonu değildir. Unutmayınız ki o karnelerdeki notların üçte biri öğretmenlerinizin, üçte biri anne babanızın ancak üçte biri de sizindir. Eğitim öğretim sadece öğrenciden ve öğretmenden ibaret değildir. Eğitim bir toplumun komple katkısı ve kalkınmasıyla doğru orantılıdır. Bu durumu birlikte başarmışızdır ya da birlikte başaramamışızdır. Sevgili öğrenciler, ancak şunu da belirtmek isterim ki, sizlere sizin kadar keşke bizler, öğretmenleriniz, anne babalarınız faydalı olabilsek. Sizlerin azim ve kararlılığınızın yanında bizlerin çabası her zaman daha anlamsız kalacaktır. Ancak kendi çabanız ve çalışmalarınız sayesinde geleceğiniz sizin kendi ellerinizde şekillenecektir. Derslerinize ikinci kanaat döneminde daha çok çalışınız. Bu milletin, bu devletin, bu vatanın ve bu bayrağın sizlere ihtiyacı olduğunu hiçbir zaman unutmayınız.

Değerli meslektaşlarım, kıymetli veliler; Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Çocuklarımızı yarınlara hazırlarken çağın gereklerine göre, değişen dönüşen dünyayı okuyarak hareket etmek zorundayız. Bu değişim ve dönüşümü öğretmenler ve veliler başta olmak üzere önce biz görüp ve uygulamak zorunda olduğumuzu unutmamalıyız. Gelinen nokta itibariyle Bakanlığımızın yaptığı her türlü sınavda artık öğrencilerimizin bilgileri değil becerileri ölçülmektedir. Artık günümüzde soru çözen nesilden ziyade sorun çözen bir nesil hedeflenmektedir. Bu yeni anlayışa uygun yeni kaynaklara göre öğrencilerimizi yetiştirmeliyiz. Bu nedenle özellikle öğrencilerimizin Bakanlığımızın EBA sisteminden alınan kaynakları kullanmasını sağlamalıyız. Çocuklarımız bizim toplumdaki en güzel resmimiz, yarınlara bırakabileceğimiz en güzel mirasımızdır. Gelin hep birlikte yarınlara güzel bir miras bırakalım. Onlara kızmak, kırmak yerine anlamaya çalışalım. Eksikliklerini görmekten ziyade göstermeye çalışalım, onlara nasihat etmek yerine örnek olalım. Çünkü artık yeni nesil üzerinde ne dediğimiz değil ne yaptığımız daha etkili olmaktadır. Bu anlamda mutlu bir ara tatil dönemi diliyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.