TOKİ başvurusunda son gün yarın! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

TOKİ başvurusunda son gün yarın!

Bu haber 14 Ocak 2020 - 14:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mustafakemalpaşa’da inşa edilecek olan “694 yeni sosyal konut projesi” için başvurular yarın sona eriyor.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar tarafından müjdesi verilen 100 bin Sosyal Konut Projesi için 16 Aralık’ta başlayan başvuru süreci 15 Ocak’ta son buluyor. 2+1 ve 3+1 yatay mimari anlayışıyla yükselecek konutlara Mustafakemalpaşa’da 3 bin başvuru yapıldı.

Mustafakemalpaşa’da TOKİ nereye yapılacak?

Mustafakemalpaşalılar arasında en çok sorulan sorular arasında yer alan “TOKİ’ler nereye yapılacak?” sorusu gündemdeki yerini korumaya devam ederken, konu hakkında kesin açıklama yapılmadı. Başvuru sürecinin son bulmasıyla en uygun yerin belirlenmesi için çalışmaların başlayacağı açıklanırken kura çekimleri ise önümüzdeki günlerde gerçekleşecek.

TOKİ başvuru şartları neler?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa ettirilecek konutlar için, T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin Mustafakemalpaşa şubesi veya E-devlet aracılığı ile başvurular kabul edilecektir.

Başvuru Bedeli 2+1: 500 TL

Başvuru Bedeli 3+1: 1.000 TL

Başvurular; 4 kategoride kabul edilecektir;

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri”

2. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlarımız”

3. Kategori olan “Emekli Vatandaşlarımız”

4. Kategori olan “Diğer alıcı adayları”

Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra şerefiyeli satış fiyatları belirlenecek olup, başvuru sahipleri arasında “Hak Sahibi Belirleme” kurası çekilecektir.

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

T.C. vatandaşı olması,

Mustafakemalpaşa ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç).

Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması gerekmektedir. (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı.) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç)

Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. Başvuruları yapacakların; 25 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.