Satranç turnuvası heyecan yarattı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Satranç turnuvası heyecan yarattı

Karacabey Belediyesi, İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğinde 200 öğrencinin katılımıyla satranç turnuvası düzenlendi.

Bu haber 14 Ocak 2020 - 14:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediyesi tarafından ilçe çapında ve geniş bir katılımla satranç turnuvası düzenlendi. Satranç Federasyonu’ndan gelen hakemlerin tertiplediği organizasyonda en başarılı ilk 20 öğrenci, belediye tarafından kurulacak satranç takımına katılmaya hak kazandı.

Karacabey Belediyesi’nin bu yıl İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu ile ortaklaşa düzenlediği satranç turnuvasına 200 öğrenci katıldı. Ömer İşcan Spor Salonu’nda düzenlenen ve hafta sonu toplam 6 turda gerçekleştirilen müsabakaları federasyon tarafından gelen hakemler tertipledi.

Etkinliğe katılan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, öğrencilere ve ailelere başarı dileklerini iletti. Özkan, her türlü sosyal, kültürel ve sportif faaliyette öğrencilere yer vermekten mutluluk duyduklarını belirterek, “Karacabey’de İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliği ile ilk kez böyle bir etkinlik yapıldı. Bu turnuvada başarı sağlayan öğrencilerimizle satranç takımı kurarak Karacabey’i ve öğrencilerimizi satrançla da anmak ve tanıtmak istiyoruz. Bu anlamda etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyor, katılan aile ve öğrencilerimizi yürekten kutluyorum” dedi.

Öğrencilere madalya verildi

2 günlük turnanın sonunda 8 yaş altında Ali Mert Ören, Kıvanç Mehmet Ergül, Fatih Özel, Taha Hüseyin Şanlı, Yakut Kaan ilk beşe girdi. 10 yaş altı kategoride de Eymen Mahmut Sönmez, Boran Türkan, Yağmur Dorak, Kayra Özkan, Emir Yasin Şen; açık kategoride ise Sefa Uğur, Levent Zafer Aksakal, Yiğit Çimsöken, Melik İbrahim Durak, Deniz Oktay derece yapan isimler oldu. Etkinlik sonunda derece yapan öğrencilere madalya takdim edilirken, Nehir Özel’e ise teşvik ödülü verildi.