Bursa’da üniversite sanayi işbirliği artıyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Bursa’da üniversite sanayi işbirliği artıyor

Bu haber 14 Ocak 2020 - 10:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri, Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’u ziyaret etti.

İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Andıç ile beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’la bir araya geldi. Ziyarette Rektör Yardımcısı ve İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adem Doğangün de hazır bulunurken, iki kurum arasında yapılan ve yapılabilecek işbirliği konuları görüşüldü.

İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç, bugüne kadar BUÜ ile yapılan ortak çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Andıç, “Bu çalışmalar arasında üyelerimizin mesleki deneyimlerini paylaştıkları kariyer günleri, şantiyelerimizde öğrencileri ağırlayarak onlara somut uygulamaları yerinde görmelerini sağladığımız şantiye ziyaretleri ve ilk baretlerini hediye ettiğimiz baret takma etkinlikleri başta geliyor. Üyelerimizin destekleriyle gerçekleştirdiğimiz bu etkinliklerden aldığımız geri dönüşler oldukça iyi. Hem sektör hem de üniversitemiz adına inşallah bu geri dönüşleri daha farklı şekilde değerlendireceğiz. Biz bu noktada işbirliklerine açığız. Ayrıca, sanayici üyelerimizi arge projesi geliştiren hocalarımızla daha fazla buluşturarak, ülkece özlemini duyduğumuz üniversite sanayi işbirliginin Bursa’mızda daha nice başarılı örneklerine vesile olabilmemizde kıymetli rektörümüze değerli katkıları için şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

İMSİAD’ın çalışmalarını takip ettiğini belirten Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz da, ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.