Leventoğlu değil Karacabey soyuldu! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Leventoğlu değil Karacabey soyuldu!

Bu haber 13 Ocak 2020 - 10:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de Cumartesi gecesi Cumhuriyet Alanı’na 50 metrede yaşanan soygun olayı, Karacabey’deki güvenliğin sorgulanmasına neden oldu.

Karacabey’de, geçtiğimiz Cumartesi gecesi sabaha karşı 05.00 sıralarında Cumhuriyet Alanı’na 50 metre mesafede bulunan Leventoğlu Turkcell bayii soyuldu.

İşyerinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, beyaz bir araçla işyeri önüne gelen kar maskeli 4 kişi, araçtan çıkardıkları kaya benzeri taşlarla işyerinin camlarını kırmaya çalıştı. Taşlarla cama zarar veren hırsızlar ardından tekmelerle vurdukları camı kırarak işyerine girdiler.

Yaklaşık 30 saniye boyunca büyük bir gürültüyle işyerine girmek için mücadele veren hırsızlar, içeri girip yaklaşık 1 buçuk dakikada içerdeki ne var ne yoksa alıp kaçtılar.

Saat kaç olursa olsun Karacabey’in merkezinde böyle bir olayın rahatça yaşanmasına ve hırsızların ellerini kollarını sallayarak kaçmalarına tepki gösteren vatandaş ve esnaflar, “Bu olay Karacabey’in merkezinde oluyorsa ve o kadar gürültü ve alarm sesine rağmen kimsenin ruhu duymuyorsa, Allah herkesin yardımcısı olsun. Bu hırsızlar Heykel’in göbeğinde bu işi bu kadar kolayca yapabiliyorsa, ara mahalledeki esnaflar o zaman dükkanlarında yatıp kalsınlar ki işyerlerini korusunlar” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Öte yandan, olayın ardından soruşturma başlatan emniyet güçleri, kayıplara karışan hırsızları aramaya devam ediyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.