Binlerce vatandaşın 50 yıllık korkusu sona eriyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Binlerce vatandaşın 50 yıllık korkusu sona eriyor

Bu haber 12 Ocak 2020 - 20:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mustafakemalpaşa’da, Belediye Başkanı Mehmet Kanar ile birlikte ilçenin uzun yıllardır bekleyen sorunlar bir bir çözüme kavuşuyor. Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı döneminde birçok hizmetin ilçeye kazandırılmasını sağlayan Mehmet Kanar, Bursa’da 10 aylık belediye başkanları döneminin de en üretken isimlerinin başında geliyor.

Başkan Kanar, başta Hamidiye mahallesi olmak üzere binlerce vatandaşı tedirgin eden yarım asırlık soruna neşter vurulduğunu açıkladı. Kirmasti deresinde yapımına başlanan Sedde Projesi ile mahallede yaşanan toprak kaymasının önüne geçileceğini açıklayan Kanar, derede yapılacak ıslah çalışması ile birlikte yeşil alanlarda oluşturulacağını söyledi.

Yalıntaş’a alternatif yol müjdesi

DSİ yetkilileri, AK Parti İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu ve Belediye meclis üyeleri ile birlikte çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı Mehmet Kanar, heyelan riskinin ortadan kaldırılmasının ardından Yalıntaş’a alternatif bağlantı yolu yapılacağını müjdeledi.

Haziran’da trafik nefes alacak

50 yıllık sorunu haziran ayına kadar ortadan kaldırmayı planladıklarını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Kanar, trafik sorununun da önüne geçileceğini dile getirdi. Hamidiye Mahallesi Sedde projesinde 2 bin 500 kamyon malzeme kullanılacağına dikkat çeken Başkan Kanar, hayata geçirilen projenin tamamlanmasıyla mahalle sakinleri rahat bir nefes alacak sözlerine ekledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.