Türkiye’de basın özgür müdür? « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Türkiye’de basın özgür müdür?

Bu haber 10 Ocak 2020 - 11:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti Milletvekili Dr. Aylin Cesur, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle bir mesaj yayımladı.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Geride bıraktığımız yüzyılın en önemli gelişmelerinden biri, demokrasinin dünya ölçeğinde yaygın ve egemen hâle gelmesidir. İnsanların insana yaraşır bir yaşam sürebilmesinin vazgeçilmez zemini olan demokrasi, her zaman dünyanın gündeminde olmaya ve gelişmeye devam edecektir.

Çağdaş demokrasi, çok önemli bir anlam kazanmıştır. Ülkede ve dünyada olup biten her şeyden zamanında ve doğru bir şekilde haberdar olunabilmesi kamuoyunun hakkıdır. Her türlü fikir serbestçe ve açıkça tartışılabilmelidir. Bunun olmazsa olmazı da özgür ve tarafsız basındır.

Çoğulcu parlamenter demokrasi tüm kural ve kurumlarıyla işleyecek,  basın da hür olacaktır ki demokrasi olsun. Türk basını, yasal düzenlemelerde karşılaşılan bazı gecikmelere rağmen çok büyük bir hızla gelişmiştir. Bu çok memnuniyet verici bir durumdur. Bugün Türkiye’de basın özgür müdür sorusunun akla gelmesi dahi içinde bulunduğumuz yüzyılda kabul edilemez bir durumdur.

Konunun en önemli kısımlarından biri hatta en önemli sorun ise; basın çalışanlarının, üstlendikleri ve başarıyla yerine getirdikleri bu önemli göreve yaraşır bir hayat standardına, ekonomik ve sosyal koşullara sahip olmadıklarının tespitidir. Bu konudaki yasal düzenlemeler eksiksiz bir şekilde bir an önce tamamlanmalı ve hayata geçirilmelidir.

Türk demokrasisi ve basını doğru yönde, sağlıklı bir şekilde gelişmeye devam etmelidir. Demokrasimiz ve özgür olmasının önünü açacak önlemleri alacağımız basınımız, büyük heyecanlarla ve umutlarla girdiğimiz sahip olduğumuz en önemli zenginliğimizdir.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü bu duygu ve düşüncelerle kutluyor, zor şartlara rağmen fedakarca görev yapmaya çalışan tüm değerli basın çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyor, selâm ve sevgilerimi iletiyorum”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN