Gazetecilerin özgür olacağı günler çok yakında « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Gazetecilerin özgür olacağı günler çok yakında

Bu haber 10 Ocak 2020 - 11:26 'de eklendi ve 297 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karacabey İlçe yönetimi, Takip Gazetesi’ni ziyaret ederek, gazete çalışanlarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Ziyarete CHP İlçe Başkanı Gönül Avil ile birlikte yönetim kurulu üyeleri ve kadın kolları üyeleri katıldı. Gazeteciler Halil İbrahim Tunalı ve Alper Tunalı’nın konuğu olan CHP’liler, gazeteciliğin kutsal bir meslek olduğunu ancak gazetecinin özgür olması gerektiğini belirttiler.

Ziyarette, AKP iktidarını eleştiren CHP İlçe Başkanı Gönül Avil, AKP iktidarlarında birçok şeyde olduğu gibi basın ve medya kuruluşlarına da hükümet tarafından yoğun baskılar yapıldığını kaydetti. Hükümetin gerçek anlamda gazetecilik yapmak isteyen basın mensuplarını sindirerek susturmaya çalıştığını söyleyen Başkan Avil, “Basın ve medyanın özgür olmadığı bir ülkede halkın doğru bilgi ve haberlere ulaşması mümkün değildir. Yerelde ve genelde gazetecilerin yoğun baskı gördüklerinin farkındayız. Bu ülkede gazeteci olmak maalesef ki zor. Önceden ‘Yasama-Yürütme-Yargı’ya ek olarak toplumsal kontrol merkezi medya da vardı. Ülkenin belirleyici unsurlarından biriydi. Ancak şimdi çoğu gazete ve televizyon, hükümet lehine haberler yapıyor ya da yapmak zorunda kalıyor. Gerçek anlamda gazetecilik yapmak isteyenler ise ya susturuluyor ya da hapislere atılıyor. Böyle bir ortamda ayakta kalabilmek de zor. O nedenle sizleri tebrik ediyoruz. Her şeye rağmen ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nüz kutlu olsun. İnşallah yakın zamanda gazetecilerin özgür olacakları günleri göreceğiz” diye konuştu.

Ziyaretlerinden dolayı CHP heyetine teşekkür eden Halil İbrahim Tunalı ve Alper Tunalı da, tüm zorlu şartlara rağmen icra ettikleri kutsal görevi layıkıyla yerine getirmeye devam edeceklerini söylediler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.