Başkan Özkan gazetecilerle buluştu « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Başkan Özkan gazetecilerle buluştu

Bu haber 10 Ocak 2020 - 12:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla Karacabey’de görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kültürpark’ta bulunan bir restoranda düzenlenen kahvaltıda Karacabey’deki yerel gazete sahibi ve çalışanlarıyla buluşan Belediye Başkanı Ali Özkan, basın mensuplarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Etkinlikte konuşan Başkan Ali Özkan, gazetecilerin halk adına kutsal bir görev üstlendiklerini ve bunu yerine getirirken, zaman zaman zorluklarla karşılaştıklarını belirterek, “Basın mensubu; halk adına gören, halk için gözlemleyip kamuoyuna taşıyan, bunu yaparken de zamanından, ailesinden fedakârlıkta bulunan ve adeta kamu görevlisi olarak kutsal bir görevi yerine getiren, yani toplumun sesi olan kardeşlerimizdir. Objektif ve doğru habercilik anlayışı içinde, meslek ahlakına bağlı olarak emek sarf eden, büyük bir özveri ve fedakârlık içinde görevlerini yürütmeye çalışan basın camiasının, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım” dedi.

Şeffaf, demokratik bir toplumu yaşatan en önemli unsurlardan birinin, özgür ve tarafsız basının varlığı olduğunu ifade eden Başkan Özkan, basın çalışanlarının, mesleklerinin gereğini yerine getirmek için yeri geldiğinde canını ortaya koyarak görev yaptığını kaydetti.

Özkan, “Basın, toplumun temel taşlarından biridir. Gazeteci kardeşlerimizin sorunlarının bir an çözülmesini ve hak ettikleri hayat standartlarına kavuşmalarını yürekten temenni ederek, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, kendilerine sağlık, mutluluk, başarılar ve kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

Karacabey’de hayata geçirilen ve devam eden hizmetler hakkında bilgiler de veren Başkan Ali Özkan, programın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayarak günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.