Gazeteciler, milletimizin gözü, kulağı ve dilidir « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Gazeteciler, milletimizin gözü, kulağı ve dilidir

Bu haber 09 Ocak 2020 - 19:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.

Gazetecilerin çok önemli bir görevi ifa ettiklerini belirten Vekil Ödünç, “Milletimizin gözü, kulağı ve dili olan, vatandaşlarımızın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacının doğru biçimde yerine getirilmesi için çalışan gazetecilerimiz, ülkemizin demokratikleşme sürecine büyük katkı sunmaktadırlar. Zor şart ve imkanlar içerisinde aziz milletimizi, ülke ve dünya gündeminden haberdar eden gazetecilerimiz, çok önemli bir görevi ifa etmektedirler.

Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli bir yeri vardır. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama açısından hayati öneme sahiptir. Bu görevi yerine getirmek için her türlü şartta vazifelerini yerine getiren gazetecilerimizin mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için verdikleri mücadele takdire şayandır.

Türkiye’mizin ve Bursa’mızın sorunlarını kamuoyuna aktaran, etkin çözüm önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan, vatandaşla devlet arasında köprü görevi üstlenen basın mensuplarımızın yapmış oldukları haber, yorum ve görüşleri; yapılan çalışmalarda önemli faydalar sağlamaktadır.

Gazetecilik mesleğine emek ve gönül veren tüm basın mensuplarımıza sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu uzun bir meslek yaşamı diliyorum. Aziz milletimiz ve kamuoyu yararına fedakarca çalışan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü yürekten kutluyorum”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.