Elektrik kesintileri çileden çıkarıyor! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Elektrik kesintileri çileden çıkarıyor!

Bu haber 07 Ocak 2020 - 15:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de bugün yaşanan yaklaşık 2 saatlik elektrik kesintisi, vatandaşları çileden çıkardı.

Perşembe günü Karacabey’in merkezinde sabah 09.00’dan akşam 17.00’ye kadar elektrik kesintisi uygulanacağını açıklayan UEDAŞ’ın bu açıklamasına vatandaşların tepkisi sürerken, bugün yaşanan yaklaşık 2 saatlik kesinti hayatı durma noktasına getirdi.

Cumhuriyet alanı ve çevresinden Devlet Hastanesi’ne kadar birçok yerde yaşanan kesintiler, bu soğuk havada vatandaşları mağdur ederken, esnafı da çileden çıkardı. Evlerinde kombisi sönen vatandaşlar ise UEDAŞ’a büyük tepki gösterdi.

Vatandaşlar, yaz aylarında yapılması gereken bakımların yapılmadığını iddia ederek, “Yazın bakım yapılsa bu iş böyle olmaz ve bizde kış günü elektriksiz bırakılmazdık. Gerçi biz yazında elektriksiz kalıyoruz. Yaz-kış pek fark etmiyor aslında ama kışın bakımlarını en azından yazın yapabilirler. Mesela şimdi duyuruyorlar ki Perşembe günü gün boyu elektrik kesintisi uygulanacakmış. Kış günü insanları elektriksiz bırakmak iş mi? Kaldı ki birde mesai saatleri içinde. Hastası var, yaşlısı var, çocuğu var… Madem kış günü çok iş yapmak geliyor içinizden gece yapın da kimse mağdur olmasın. Ayrıca bugün günlerden Salı. Yoksa Perşembe’nin gelişi Salı’dan mı başladı” şeklinde tepki gösterdiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.