Bursa ve Türkiye için çalışana tam destek « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Bursa ve Türkiye için çalışana tam destek

Bu haber 02 Ocak 2020 - 9:35 'de eklendi ve 114 kez görüntülendi.

AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Bursa İhtisas Deri ve Karma OSB Yönetimi’ni ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Bursa İhtisas Deri ve Karma OSB (Bursa DİKOSAB)Yönetimi ile bir araya geldi. OSB Müdürlük binasında gerçekleşen ziyarette bölge yönetimi ve üyelerinin çalışmaları hakkında bilgiler alan Milletvekili Özen, Bursa ekonomisine kattıkları değerden dolayı bölge yöneticilerine ve sanayicilerine teşekkür etti.

Bursa’nın çalışan, üreten, girişimci yapısıyla Türkiye’nin en fazla katma değer üreten şehirlerinden biri olduğunun altını çizen Özen, Bursa’nın çeşitli ekonomik potansiyelleri ve farklı sektörlerde yarattığı değerlerle Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinden biri olduğunu söyledi.

Bursa için çalışan herkese teşekkür ediyorum

Yerli otomobilin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile Bursa’da üretilecek olmasının şehre ayrı bir heyecan kattığını söyleyen Özen, bu hedefin gerçekleşmesi ile birlikte birçok alt sektörün de şehir ekonomisi ve istihdamına katkı sağlayacağını belirterek, “Bursa için çalışan, üreten, Bursa’ya değer katan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

‘Karma’ statümüzle vites büyüttük

Bursa DİKOSAB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Rifat Aygüler ise, bölge yönetimi ve sanayicileri olarak Bursa’nın üretken yapısından güç alarak çalışmalarını yürüttüklerini belirtti. Bursa’nın deri ve deri ürünleri sektöründeki geçmişi binlerce yıla dayanan tecrübesinden faydalanarak kendi sektörlerinin hak ettiği yerlere gelmesi için çalıştıklarını vurgulayan Aygüler, şunları söyledi:

“Bu yolda hep birlikte önemli mesafeler kat ettik ve karma statüsüne kavuşmamız ile birlikte adımlarımızı hızlandırdık. Artık bölgemizde çevreye olan saygımızı yitirmeden farklı sektörleri de barındırarak katma değerimizi arttıracağız. Amacımız çağımızın olmazsa olmaz üretim şartlarından olan endüstriyel kümelenmeyi sağlamak ve doluluk oranımızı yüzde yüze çıkarmaktır. Bunu başarabileceğimizin farkında ve bu güçteyiz. İnşallah hep birlikte bölgemizi ve Bursa’mızı yerel, global anlamda bir üretim ve ticaret merkezi haline getireceğiz”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.