85 mahalleden 421 delege belirlendi « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

85 mahalleden 421 delege belirlendi

Bu haber 16 Aralık 2019 - 11:51 'de eklendi ve 210 kez görüntülendi.

AK Parti Karacabey İlçe Teşkilatı, geçtiğimiz Cuma ve Cumartesi günü 85 mahalledeki 421 delegeyi belirlemek üzere sandığa gitti. AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, teşkilatın demokrasi adına örnek bir seçimi daha geride bıraktığını söyledi.

AK Parti’nin Türkiye genelinde start alan kongre süreci, delege seçimleri ile başladı. AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi için süreç, 2020 sonu itibarıyla tüm Türkiye’deki il ve ilçe kongreleri ile tamamlanmış olacak. Bu kapsamda Karacabey’de, geçtiğimiz Cuma ve Cumartesi günleri AK Parti İlçe Binası’nda 85 mahallenin delege seçimleri yapıldı. Karacabey’deki delege seçimlerinde Belediye Başkanı Ali Özkan da oy kullanırken, AK Parti Bursa İl Koordinatörü Osman Öztürk de gözlemci olarak katıldı.

Teşkilatın demokrasi adına örnek bir seçimi daha geride bıraktığını belirten AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan , “Parti üyelerimiz sandığa giderek özgür iradeleri ile delege seçimlerini yaptılar. Bugüne kadar olduğu gibi bu delege seçimlerimiz de sükunet içerisinde ve yoğun bir katılımla gerçekleşmiştir. Üyelerimiz ve delegelerimizin yoğun katılımı partimize ne derece sahip çıkıldığının önemli bir göstergesidir. Bu da bizi son derece mutlu etmektedir. Bütün üyelerimizi delege seçimleri konusunda bilgilendirdik. Üye ve delegelerimiz de, kurulan sandıklara giderek en demokratik haklarını yerine getirdiler.

Partimiz içerisinde demokrasiyi her zaman en altlardan başlayarak en üste kadar uygulamaya çalışıyoruz. İnşallah delege seçimlerimiz camiamıza, vatanımıza ve milletimize hayırlı uğurlu olur. Delege seçimlerimizin ardından 7.’inci olağan kongremizin de demokrasi adına güzel bir örnek teşkil edeceğine inanıyorum. Üyelerimiz ve delegelerimize göstermiş oldukları demokratik olgunluktan dolayı da çok teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.