Ne darbeciler, ne de hainler biter « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Ne darbeciler, ne de hainler biter

Bu haber 13 Aralık 2019 - 14:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Darbeleri Araştırma Komisyonu Üyeliği ve 28 Şubat Alt Komisyon Başkanlığı görevlerinde bulunan 23, 24 ve 25’nci dönem Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu’nun (BGKP) 294’ncü toplantısına katıldı.

BGKP’nin 294’ncü olağan toplantısı, Birlik Vakfı Bursa Şubesi’nin ev sahipliğinde, çok sayıda STK’nın temsilcinin katımıyla gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında konuşan BGKP İcra Heyeti Başkanı Murat Eryağan, ev sahipliğinden ötürü Birlik Vakfı Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Bayraktar ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti.

Doğu Türkistan’da yaşanan zulme dikkat çeken BGKP İcra Heyeti Başkanı Eryağan, “Rabbim, oradaki kardeşlerimizi bu zulümden kurtarsın. Bize de onları kurtaracak fırsatlar versin de biz de bir şeyler yapalım. Zulüm Arş’a dayanmış. Zulme eğer karşı koyamıyorsak, hiç olmazsa onu duyuralım. Biz burada rahatın içerisindeyiz. Varlık ile gaflet artar, rahat ile illet artar diyorlar. Ciddi bir rahatlık ve rehavet var. Bu hava iyi bir şey değil. Buradan kurtulmamız gerekiyor” dedi.

Eryağan’ın ardından konuşan Birlik Vakfı Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Bayraktar da şubenin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Bayraktar’ın ardından ise Darbeleri Araştırma Komisyonu Üyeliği ve 28 Şubat Alt Komisyon Başkanlığı görevlerinde bulunan 23, 24 ve 25’nci dönem Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel söz aldı ve programa katılanlara çeşitli konularda bilgilendirdi.

Safları sıklaştıralım

Konuşmasında, STK’ların önemine dikkat çeken Yaşar Karayel, “Sivil toplum kuruluşlarımızın zor güne hazır olması lazım. Eğer zor güne hazır değilsek sivil toplum kuruluşları olarak, bulunduğumuz yerle alakalı kendimizi tatmin ediyorsak, burada bir vebal var, bu işten vazgeçin. Her biriniz bulunduğu yerin hakimi olmalı arkadaşlar. Böyle olursak başarılı oluruz, fonksiyonel oluruz, ülkemize ve devletimize, milletimize, ezanımıza, bayrağımıza, toprağımıza sahip çıkarız. Öbür türlü gazel okuruz, küçülürüz, kendimizi tatmin edecek işlerle uğraşırız, evladımıza bile gücümüz yetmez” dedi.

“Kendimizi hesaba çekelim” diyen Karayel, şöyle devam etti: “Eğer bunları yapamıyorsak kardeşlerim, bizde bir problem var demek. Önce kendimizi çek edelim. Bu iş aileden, çocuğunuzdan başlayarak düzene sokmanız lazım. Bursa bizim için önemli. Biraz daha birlikteliği, safları sıklaştırmamız gerekiyor. Safları sıklaştırırsak bereketi artıyor, o zaman hem İslami, hem insani oluyor. Eğer bunları yapmazsak arkadaşlar, FETÖ, o olmazsa başka bir şey çıkar. Düşmanlarımızın 100 sene önceki taktikleri neyse şimdi de aynı taktikler var.100 sene önce Osmanlı’yı nasıl parçaladılarsa, şimdi de İslam dünyasını aynı şekilde parçalamaya çalışıyorlar. Değişen bir şey yok”

Bir arada olmanın, safları sıkı tutmanın önemine işaret eden Karayel, “Ne darbeciler biter, ne de hainler biter. Müslümanlar, ümmet ve millet olarak saflarımızın sıkı tutulması lazım. Bir arada olmak lazım. Söz birliği, tavır birliği, güç birliği lazım. Aksi takdirde kardeşim adamlar bizi tek tek yerler. Bakın 60 darbesi oldu. Darbeyi yapanlar başlarına komutan bulamadılar, emekli olmuş Cemal Gürsel’i aldılar. Adamı başa getirdiler. Darbeyi yapanların ve yaptıranların hepsi berbat olmuş. 60’ı yapanların hepsi perişan oldu. 71 muhtırasını verenlerin hepsi perişan olup gittiler. Hem milleti perişan edip gittiler hem kendileri perişan oldu. 80 darbesini yaptılar. Yaptıranlar kim, belli. Yapanlar kim, onlar da belli. Ama bir nesil geldi bunların hesabını sordu. General rütbesinde olanların çoğu rütbesiz olarak toprağa girdi. Bu darbeci gelenek bizde genetik olarak var. Osmanlı’da 7 tane padişah darbeyle alaşağı edilmişti. 100 yıllık Cumhuriyet dönemini, tek parti dönemini de sayarsak, 100 yılın 60 yılı darbeyle, sıkıyönetimle, olağanüstü halle geçmiştir” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN