Feyzioğlu, Emine Bulut’un ailesini savunacak « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Feyzioğlu, Emine Bulut’un ailesini savunacak

Bu haber 12 Aralık 2019 - 12:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Kırıkkale’de bir kafede eski eşi tarafından, 10 yaşındaki kızının gözü önünde bıçaklanarak öldürülen Emine Bulut’un ailesini ziyaret etti.

Emine Bulut’un babası Ahmet Bulut, Feyzioğlu’na, “Ankara’ya gelecek ve avukatımız olun diyecektim” dedi. Feyzioğlu da, acıları hala taze olan ailenin bu isteğini “görev bilirim” diyerek kabul etti.

Feyzioğlu, “Canavarca hisle tasarlayarak öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet istemiyle açılan davada “kasten öldürme” suçundan müebbet hapse mahkum edilen Fedai V.’nin yargılandığı davanın istinaf aşamasında Emine Bulut ailesinin avukatlığını yapacak.

Makine ve Kimya Endüstrisi’nde güvenlik görevlisi olan Fedai V., 18 Ağustos 2019 günü, 10 yıl önce boşandığı eski eşi Emine Bulut’u, 10 yaşındaki kızı F.B.V.’nin gözü önünde Kırıkkale’deki bir kafede bıçaklamış, Emine Bulut, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

Emine Bulut’un yaralı halde kafeden çıkarılırken “ölmek istemiyorum” şeklindeki feryatları ve yanı başındaki 10 yaşındaki kızı F.B.V’nin “Anne lütfen ölme” dediği anların sosyal medyada paylaşılmasıyla Emine Bulut cinayeti bir anda Türkiye gündemine oturmuştu.

Saldırgan Fedai V., polis tarafından yakalanmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Fedai V. hakkında, Kırıkkale 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde “tasarlayarak ve canavarca hisle tasarlayarak öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Mahkeme ise, sanığın eyleminin iddianamede yer aldığı şekliyle değil, kasten öldürme suçu kapsamında kaldığına karar vererek, cezayı müebbet hapis olarak belirledi.

Feyzioğlu, Emine Bulut’un ailesini ziyaret etti

Karar, istinaf incelemesinden geçmeden önce Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Kırıkkale’de Emine Bulut’un ailesini ziyaret etti. Emine Bulut’un annesi Fadime ve babası Ahmet Bulut’un evinde gerçekleşen ziyarette, Kırıkkale Barosu Başkanı Av. Talat Apaydın, TBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Av. Sabri Erdal Güngör, TBB Başkan Başdanışmanı Av. Zafer Köken ile Kırıkkale Barosu Çoçuk Hakları Komisyonu olarak davayı takip eden avukatlar yer aldı.

Emine Bulut ailesinin avukatı olacak

Ziyaret sırasında Emine Bulut’un babası Ahmet Bulut, Feyzioğlu’na, “Ankara’ya gelecek ve avukatımız olun diyecektim” dedi. Feyzioğlu da, acıları hala taze olan ailenin bu isteğini “görev bilirim” diyerek, kabul etti. Emine Bulut’un anne ve babası da, Feyzioğlu’na vekalet vereceklerini söyledi. Feyzioğlu, “canavarca hisle tasarlayarak öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle açılan davada yerel mahkemece “kasten öldürme” suçundan müebbet hapse mahkum edilen Varan’ın yargılandığı davanın istinaf aşamasında Emine Bulut ailesinin avukatlığını yapacak.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN