Dağkadılı kadınlar Bursa’yı temsil etti « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Dağkadılı kadınlar Bursa’yı temsil etti

Bu haber 09 Aralık 2019 - 10:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ülkemizde kooperatifçiliğin geliştirilmesi, kooperatifçiliğin tanıtımı ve bu alanda farkındalık oluşturularak ve kooperatifler aracılığıyla iç ve ticaretin arttırılması amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye Kooperatifler Fuarı’na Karacabey’i temsilen Aylin Coşkun başkanlığındaki S.S. Karacabey Dağkadı Üreten Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi katıldı.

ATO Congresium’da 5-8 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleşen Türkiye Kooperatifler Fuarı’nda ayrıca, S.S. Karacabey Dağkadı Üreten Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin yanı sıra Bursa’dan 4′ ü Tarımsal Kalkınma Kadın Kooperatifi olmak üzere 6 Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve 1 Kooperatif Birliği de yer aldı.

Buna göre Bursa’yı temsilen; S.S. Karacabey Dağkadı Üreten Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, S.S. Merkez Trilye Kadin Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, S.S.Oylat Boğazı Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, S.S. Zeyniler Çalıkuşu Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, S.S. Yolören Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, S.S. İnegöl Üreten Çiftçiler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve S.S. Bursa Bölgesi Tarım Kooperatifleri fuara katılım sağladı.

Fuarda kooperatifler düzenlenen panellerle bilgi farkındalıklarını arttırırken yapılan ikili görüşmelerle de yeni pazar olanakları buldu. Renkli anlara sahne olan kooperatifler fuarına ülke genelinden ise 169 kooperatifin katıldığı kaydedildi.

Türkiye Milli Kooperatifler Birliği ve Kent-Koop Genel Başkanı Muammer Niksarlı, Türkiye Kooperatifler Fuarı’nda, Rusya Kooperatifleri Merkez Birliği’nin, Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği (Pankobirlik), Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ve Türkiye Milli Kooperatifler Birliği ile ticaret iş birliği protokolü imzalamasının bu fuarın en önemli çıktısı olduğunu söyledi.

Niksarlı, ATO Congresium’da düzenlenen Türkiye Kooperatifler Fuarı’na yurt dışından da kooperatiflerin katıldığını bildirdi. Rusya, Brezilya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Almanya’dan kooperatif birliklerinin fuarda yer aldığını ifade eden Niksarlı, “Rusya Kooperatifleri Merkez Birliği, Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği (Pankobirlik), Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ve Türkiye Milli Kooperatifler Birliği ile ticaret iş birliği protokolü imzalıyor bu, fuarın en önemli çıktısıdır” diye konuştu.

Son yıllarda izledikleri politikalara değinen Niksarlı, üretip yurt dışına mal satmak için çalıştıklarını ve uluslararası ilişkilerini bu strateji üzerine kurduklarını dile getirdi. Bunun için önce ürünlerin dış pazarlarda kabul ettirilmesi gerektiğini belirten Niksarlı, “Ürünlerimiz için güven sağlayacağız, sürekliliğini kanıtlayacağız. Fiyatımızı ve kalitemizi tercih edilir hale getireceğiz ki ticaret yapalım. Bunlar süreç alıyor. Ben inanıyorum ki devletimizin desteğiyle kooperatiflerimiz bu işleri başaracaklar” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.