Yeni başkan ve yönetimine ziyaret « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Yeni başkan ve yönetimine ziyaret

Bu haber 08 Aralık 2019 - 20:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

24 Kasım 2019 tarihinde yapılan Karacabeyliler Derneği 6. Olağan Genel Kurul sonrası başkanlığa seçilen Mehmet Levent Siber ve yönetimine Bursa derneklerinden ‘Hayırlı Olsun’ ziyaretleri başladı.

Karacabeyliler Derneği ile çok yakın bir zaman içinde ‘Kardeş Dernek Protokolü’ imzalayacak olan Bursa’nın köklü ve saygın derneklerinden Zonguldaklılar Derneği yöneticileri, Mehmet Levent Siber başkanlığında yenilenen Karacabeyliler Derneği’ne başarı diledi.

Daha önce birçok ortak projenin hayata geçirildiği Bursa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Hüseyin Ergün ile başkan Yardımcıları Yılmaz Elieyi ve Erdal Kavaklı, Karacabeyliler Derneği Başkanı Mehmet Siber’e ‘Hayırlı Olsun’a gelen ilk dernek yöneticileri oldu. Zonguldaklılar Derneği yöneticileri, ziyaretin anısına Başkan Siber’e plaket takdim etti. Ziyarette Karacabeyliler Derneği Başkanı Mehmet Siber dışında Başkan Yardımcısı ve Kültür Komisyonu Başkanı Hasan Kahraman ile Karacabeyliler Derneği Onursal Başkanı Yüksel Ceylan da yer aldı.

Dostluk ve kardeşlik mesajlarının verildiği görüşmede konuşan Zonguldaklılar Derneği Başkanı Hüseyin Ergün, “Biz yıllardır Karacabeyliler Derneğini takip ediyor ve izinden gidiyoruz. Şimdiki Onursal Başkan Yüksel Ceylan döneminde bizlere her zaman örnek olacak projeler üretildi ve bizlere katkı sağlandı. Gerçekten Karacabeyliler Derneği’nin bu kadar kısa bir sürede büyüme sağlamasını ve Bursa’da söz sahibi olmasının sırrını herkes merak ediyor. Bu işin formülünü öğrenmek ve aynı yoldan ilerlemek istiyoruz” dedi.

Karacabeyliler Derneği Başkanı Mehmet Siber de, “Biz derneği kurduğumuzda kendimizi iki seçenek ile karşı karşıya bulduk. Ya lokal tarzı içki içilen bir mekan kuracaktık ya da Kültür Derneği olacaktık. Dönemin Başkanı ve şu anda da aramızda olan Onursal Başkanımız Sayın Yüksel Ceylan, ‘Ben kesinlikle kolay olanı değil zor olanı yapma ve bunu başarma tarafındayım’ diyerek Kültür Derneği yolunda başlangıç yaptık.

Lokal tarzı bir yer kurarak belki derneğe maddi gelir sağlanabilirdi ancak bunun kimseye faydası olmazdı. Derneğimiz illegal insanların geldiği ve içki içilen bir yer olurdu. Kültür Derneği olarak 10 yıl boyunca yüzlerce hatta binlerce çocuğumuza ve gencimize eğitimler verdik ve derneğimizi ayakta tuttuk. Birçok belediyenin dahi başaramadığı halk oyunları eğitim gurupları, Sanat Müziği ve Halk Müziği gibi gruplarda insan yetiştirdik. Karacabeyliler Derneği olarak bundan sonra da faaliyetlerimize bu şekilde devam edeceğiz ve Sayın Ceylan’dan aldığımız hizmet bayrağını daha da yukarılara taşımak için çalışacağız” diye konuştu.