İlkyardım demek hayat demek « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

İlkyardım demek hayat demek

Bu haber 08 Aralık 2019 - 20:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türk Kızılay Bursa Şubesi eğitmenlerinden ilkyardım eğitim alan Dr. Rüştü Burlu Yetiştirme Yurdu yönetici ve personelleri, düzenlenen programla sertifikalarını aldı.

Türk Kızılay Bursa Şubesi, hayati bir önem taşıyan ilk yardım konusunda bilgilendirici ve eğitici çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Türk Kızılay Bursa Şubesi eğitmenlerinden ilkyardım dersleri alan Dr. Rüştü Burlu Yetiştirme Yurdu yönetici ve personelleri i başarıyla tamamladıkları eğitim programlarının ardından düzenlenen programla sertifikalarını aldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Yılmaz, Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan ve şube yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşen programla kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, ilkyardım uygulamalarını doğru yapabilecek kişilerin sayısının arttırılması, ülke genelinde ilkyardım eğitim ve uygulamalarına yönelik etkin organizasyonların arttırılması ile ölüm ve sakat kalma oranları ciddi şekilde azaltılabileceğini söyledi.

Türk Kızılay’ın, 1960 yılından buyana verdiği ilk yardım eğitimleri ile toplumun doğru bilgi ve beceriler edinerek doğru müdahaleleri yapmalarını sağladığını belirten Gürkan, “İlk yardımcılar ordusuna katılan her bireyin varlığı çevresi için bilinçli insan demek, yeri geldiğinde ‘Hayat’ demektir. Unutmayalım ki hayat kurtaran ya da hayatı kurtarılan hepimiz olabiliriz, bu yüzden de hepimiz ilk yardım eğitimi almalıyız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.