Sosyal girişimcilik için buluştular « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Sosyal girişimcilik için buluştular

Bu haber 18 Ekim 2019 - 13:04 'de eklendi ve 224 kez görüntülendi.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü’nün başlattığı Eşleştirme Projesi kapsamında, sosyal girişimcilik alanında çalışmalar yürüten diğer kalkınma ajanslarını ağırladı.

BEBKA Genel Sekreterliğinde, Ankara Kalkınma Ajansı (ANKARAKA), Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) yetkilileriyle bir araya gelen BEBKA Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Elif Boz Ulutaş ve Uzman Serhat Karasungur, sosyal girişimcilik alanında ajansların yürüttüğü faaliyetler hakkında tecrübe paylaşımında bulunarak, bu konuda birlikte gerçekleştirebilecek ortak projeler hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Toplantıya katılan Simbiyoz Aktivite Merkezi Kurucusu Hülya Aras da, merkezin kuruluş aşamasını, amaçlarını ve sosyal girişimcilik konusundaki tecrübelerini ajans yetkililerine aktardı.

Toplantının ardından, Bursa’da sosyal girişimcilik alanında başarılı olmuş iyi uygulama örnekleri ziyaretler kapsamında ilk olarak Nilüfer Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Nilüfer İnovasyon Merkezi ziyaret edildi ve 2019 Yılı Girişimcilik Mali Destek Programı kapsamında BEBKA’dan destek almaya hak kazanan Sosyal Girişimcilik Merkezi projesi hakkında bilgi alındı.

Ardından ajans uzmanları, disiplinler arası ve işbirlikçi yeni nesil üretim merkezi ve ortak çalışma alanı olarak kurulan Nexlabziyaret ederek faaliyetlerini yakından inceleme fırsatı yakaladı.

Son olarak da katılımcılar Ermetal Teknolojik Eğitimler Vakfı’nı (ERTEV) ziyaretinde vakıf kurucusu Fahrettin Gülener’den çocukların hayal güçlerini üretime dönüştürme becerilerine katkı sağlamayı amaçlayan BenMaker ile gençlerin mesleki ve teknik becerilerini geliştirmeyi amaçlayan ERTEV hakkında bilgileri birinci ağızdan dinlediler.

Bölgemizde sosyal girişimcilik konusunda farkındalığı artırmayı, iyi uygulama örneklerini yaygınlaştırmayı ve yeni sosyal girişim fikirleri geliştirme konusunda çalışmayı hedefleyen BEBKA, bu alanda çalışan ajanslar, STK’lar ve diğer kurumlarla birlikte yeni projeleri hayata geçirmeyi hedefliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN