Karacabeyliler selam verdi! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Karacabeyliler selam verdi!

Bu haber 18 Ekim 2019 - 15:05 'de eklendi ve 296 kez görüntülendi.

Karacabey Belediyesi tarafından Barış Pınarı Harekâtı kapsamında operasyona katılan askerlere destek amacıyla bugün düzenlenen ‘Mehmetçiğe Destek Buluşması’nda binlerce Karacabeyli, asker selamı vererek Mehmetçiğe destek oldu.

Saat 14.30’da Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleştirilen buluşmada, Karacabeyliler genç yaşlı demeden ellerinde Türk bayrakları ile bir araya gelerek, aynı anda asker selamı verdi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması sırasında binlerce vatandaş; protokol üyeleri, asker ve polislerle birlikte selam durdu.

Etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Ali Özkan, “Bugün burada Mehmetçiğe selam etkinliği için toplandık. Türkiye’nin her yerinde 7’den 70’e herkes tek yürek oldu, Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için, bayrak için, ezan için, mukaddes değerler için sınır ötesinde gören yapan değerli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına her vesileyle destek olmaya çalıştı. Bizim en büyük özelliğimiz ordu-millet oluşumuzdur. Sivil hayatında öğretmen, manav, kasap, işçi, memurdur. Hangi meslekten olursa olsun, hangi yaşta olursa olsun her Türk her zaman doğuştan bir askerdir. Onun için buradan Karacabey’den bütün dünyaya, emperyalist güçlere, dosta düşmana haykırıyoruz. ‘Türk milleti için söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Her zaman Türk milleti askerdir’.

Milletlimizin bu birlik beraberliği, başta sayın cumhurbaşkanımız olmak üzere idarecilerimizin kararlılığı, Türkiye Cumhuriyeti’ni haritadan silmek, bölmek, parçalamak, oralarda kukla bir devlet kurmak isteyenlerin heveslerini kursağında bırakmıştır. Bunu da akşam gördük. Zor, oyunu bozdu. Türk milletinin, hiçbir devletin toprağında gözü yoktur ama gözbebeğimiz TSK, Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı plan yapmak isteyen hainleri her zaman durduracak, planlara engel olacak güçtedir. Bunu da gördük. Türkiye Cumhuriyeti’nin ve milletinin büyük Türkiye ideali etrafındaki kutlu yürüyüşü bundan sonrada emin adımlarla devam edecektir” dedi.

Karacabey Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu da, yaptığı kısa konuşmada, “Şuan Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasını korumak için sınır ötesinde gerçekleştirilen terör operasyonlarında hak ettiğimi başarıları alıyoruz. Allah kahraman ordumuzu muzaffer kılsın, Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından binlerce Karacabeyli, ellerindeki Türk bayraklarını sallayıp asker selamı vererek Cumhuriyet Alanı’ndan ayrıldı.

Alper TUNALI

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.