TKDK ile projeler hayat buldu « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

TKDK ile projeler hayat buldu

Bu haber 06 Ekim 2019 - 21:16 'de eklendi ve 205 kez görüntülendi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Bursa İl Koordinatörü Ömer Berksun, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ı makamında ziyaret etti.

Berksun, Belediye Başkanı Mehmet Kanar’a hayırlı olsun dileklerinde bulunurken Kurum olarak birlikte çalışmaya hazır olduklarını belirterek TKDK destekleri konusunda bilgi verdi.

Mustafakemalpaşa’da tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi hedefiyle Başkan Mehmet Kanar’ın önergesiyle kurulan “Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü” hakkında değerlendirmelerin yapıldığı görüşmede TKDK vasıtasıyla birçok projenin ilçede hayat bulduğu ifade edildi.

Kurum tarafından her dönemde hibe desteklerinin sürdüğünü belirten Berksun, Mustafakemalpaşalı çiftçilerin tarım, hayvancılık ve kırsal kalkınma başta olmak üzere üretimi her alanda arttırmak için neler yapılması gerektiği anlattı.

Ziyaret kapsamında konuşan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ”Bursa genelinde birçok yatırım projesine destek veren ve desteklerine devam eden TKDK’nın Bursa İl Koordinatörü Ömer Berksun’a ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek değerli görüşlerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

TKDK vasıtasıyla ilçemizde gerçekleşen ve gerçekleşecek olan projeler çiftçimizin gelişmesine önemli ölçüde katkı sağlayacaktır diyen Başkan Kanar, “Nüfusun yüzde 70’lik kısmının geçimini tarım ve hayvancılıkla sağladığını belirterek IPARD hibe programlarıyla daha çok kişinin proje almasını ve daha çok kişiye hibe desteği verilmesini diliyorum şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.