Yardım tırı Suriye’ye uğurlandı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Yardım tırı Suriye’ye uğurlandı

Bu haber 04 Ekim 2019 - 6:00 'de eklendi ve 277 kez görüntülendi.

İHH Karacabey Temsilciliği, hayırseverlerin desteği ile hazırlanan 42. Yardım Tırı’nı önceki gün öğle namazı sonrası dualar eşliğinde Ulu Camii önünden uğurladı.

Törene Belediye Başkanı Ali Özkan’ın yanı sıra, siyasiler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Çatışmalardan kaçan binlerce insanın sığınağı olan mülteci kamplarında zor günlerin devam ettiğini vurgulayan İHH Karacabey Temsilcisi Hüseyin Kahraman, “Bölgeye yönelik tehditler sürerken, beslenme ve barınma sorunları da giderek artıyor. Bu kapsamda İdlip’te yaşayan insanlar yardım bekliyor.

İdlip’te yaşayan 3 milyon kişi yeni bir krizle karşı karşıya. Günlük gıda ihtiyacını bile karşılamakta zorluk çeken çoğu mülteci aile başta hijyen, malzeme, gıda, un, çadır olmak üzere temel yaşam malzemelerine gereksinim duyuyor. İHH Karacabey Temsilciliği olarak bu drama sessiz kalamadık ve bir yardım tırı hazırladık. Bu anlamlı çalışmamıza katkı ve katılım sağlayan tüm gönüllü bağışçılarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Ardından İHH Karacabey İlçe Temsilciliği’nin 42., İHH Genel Merkez’in ise 771. Yardım tırı okunan duaların ardından İdlip’e uğurlandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.