Hayvanları Koruma Günü kutlandı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Hayvanları Koruma Günü kutlandı

Bu haber 04 Ekim 2019 - 15:07 'de eklendi ve 199 kez görüntülendi.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Mustafakemalpaşa Belediyesi havyan barınağında buluşan çocuklar ve hayvanseverler bu anlamlı günü çeşitli etkinliklerle kutladı.

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen “Hayat Birlikte Güzel” programında minikler ellerine sürülen boyalarla bakım evinin duvarlarına el baskısı yaptı hayvan dostlarıyla keyifli vakit geçirdi.

Sokak hayvanlarına ev sahipliği yapan Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi, Mustafakemalpaşa Belediyesi, Tema Vakfı ve İlçe Milli Müdürlüğünün iş birliği ile daha sosyal bir görünüme kavuştu.

Programda konuşan Belediye Başkanı Mehmet Kanar, yaklaşık 6 ayda çok şeyin değiştiğini söyleyerek “El birliği ile barınağımızı daha kullanışlı bir hale getirdik. Tema Vakfı işbirliği ile kuşlara ağaç evler, Sokak hayvanlarına mamalık ve suluklar hazırladık ilçenin çeşitli yerlerine yerleştirilecek” dedi.

Türkiye’de hayvan haklarının 2004 yılında yasa ile koruma altına alındığına değinen Başkan Kanar, hayvanların insancıl muamele görmeleri için sağduyulu davranmalıyız. Onlar için çeşitli çalışmalar yapıyoruz. İlçe halkımızın da bu konuda desteklerini bekliyoruz. Bizler hoşgörüyü sevgiyi inancından ve kültüründen alan yaratılanı yaratandan dolayı seven milletin evlatlarıyız. Bu manevi mirası nesilden nesile aktarmalıyız şeklinde konuştu.

Mustafakemalpaşa Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, ilçedeki hayvanseverler ile ilkokul ve anaokulu öğrencilerinin katılımıyla minikler, onları daha yakından tanıyarak hayvan sevgilerini pekiştirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.