Bu millet özüne dönmeli « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Bu millet özüne dönmeli

Bu haber 04 Ekim 2019 - 15:19 'de eklendi ve 245 kez görüntülendi.

Karacabey Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı İlçe Başkanı Ersin Gökkaya, Türkiye’nin zor günler geçirdiğini belirtti.

“Alenen görülmektedir ki ülkemiz zor günler geçirmekte ve milletimiz çetin imtihanlarla karşılaşmaktadır” diyen Gökkaya, şunları söyledi;

“Hemen hemen her gün dâhili ve harici düşmanlar, vatan topraklarımıza taarruz etmekte ve Müslüman Türk’ü Anadolu topraklarından kazımayı hayal etmektedir. Anadolu topraklarından haçlı zihniyetini kazıdığımız günlerden bu tarafa Müslüman Türk’e düşmanlık besleyen ve bu coğrafyadan İslam’ı silmek namına hiçbir ayak oyunundan kaçınmayan zihniyet, bu hayaline asla ulaşamayacaktır.

Ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır hadis-i şerifiyle hakikat çemberinde buluşmuş olan bu milleti bölecek hiçbir güce, geleceğine ipotek koyacak hiçbir iradeye fırsat vermedik vermeyeceğiz. Allah’ı bir, peygamberi bir, kitabı bir, bayrağı bir olan bu millet istiklaline ve istikbaline vurulmak istenen her prangayı söküp atacak kudrete sahiptir.

Yakın bir zamanda da görüldüğü üzere bu millet ne haçlı zihniyetine ne de onun mahsulü darbe heveslisi vesayet odaklarına bu güne kadar pabuç bırakmadı, bundan sonra da bırakmayacaktır.

Yaşadığı hayat ve ahlak üzere Türk siyasetinin kokuşmuş portresine yakışmayan çizgisi ile milletin oyunu alamasa da gönlünü kazanmış olan, yaşarken olmasa bile bir düğün merasimi şeklinde gerçekleşen ahirete uğurlanışında bile tüm nüanslarıyla milletimizi bir araya getiren, büyük birliği sağlayan Şehit Liderimiz Muhsin Başkanımızın bıraktığı yerden aynı inançla ve şuurla yolumuza devam etmek mecburiyetindeyiz.

Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun ortaya koyduğu her tavrın, konuştuğu her kelamın kefili olarak ifade etmek isterim ki ülkemizin yaşadığı bu zor süreçte milletle beraber olmak ve ay yıldızlı al bayrağın altında yaşayan, değerlerimize saygılı herkesi kucaklamak başlıca vazifemizdir.

Sevdalanmak, yüreğini ortaya koyabilmek her kişinin harcı değildir.

Bizim sevdamız; davasını kuru bir cihangirlik davası olarak değil, İ’lay-ı Kelimetullah olarak gören Osman Gazi’nin sevdasıdır.

Bizim sevdamız; İstanbul surlarında gemileri karadan yürütme divaneliğini gösteren Fatih Sultan Mehmet Han’ın sevdasıdır.

Bizim sevdamız; Afrika çöllerinde Rasulullah’ın (sav) rehberlik ettiği atam Yavuz’un sevdasıdır.

Bizim sevdamız; vatan toprağından bir tek çakıl taşını dahi teslim etmeyen Abdülhamid Han’ın sevdasıdır.

Bizim sevdamız; vatan topraklarını kanlarıyla sulayan aziz şehitlerimizin sevdasıdır.

Bizim sevdamız; Aliya İzzetbegoviç’in, Osman Batur’un, Cahar Dudayev’in sevdasıdır.

Bizim sevdamız; zulüm Azrail olsa hep hakkı tutacağım, mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir diyen Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun sevdasıdır.

Hepimizin bildiği gibi ülkemiz 15 Temmuz 2016’da hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya bırakıldı. Bu ihaneti gerçekleştiren FETÖ terör örgütü, yıllarca ülkemizde din-i mübin-i İslam’ın şerefli sancağını kendisine kılıf yaparak akıl hocalarının emri doğrultusunda ılımlı İslam projesinin ve buna benzer milli ve İslami kimliğimizi zedeleyici birçok işin altına imza attı. Ancak aziz Türk milletinin yüksek feraseti ve yıkılmaz cesareti bu hainlerin kirli emellerini gerçekleştirmelerine müsaade etmedi. Fakat ehli sünnet davasını bitirmek ve Müslümanları ehli sünnet çizgisinden saptırmak noktasında FETÖ’nün başaramadığını şimdilerde birileri sahiplenmiş ve FETÖ adına bu davayı yürütmeyi kendilerine şiar edinmişlerdir.

Biz Alperen Ocakları olarak amelde ve itikatta ehli sünnet çizgisinin, başta milletimiz olmak üzere insanlık âleminin huzuru için en önemli unsur olduğuna inanıyoruz. Bu istikamette faaliyet icra eden tüm tarikat ve cemaatlerimizi Allah için sevdiğimizi, önemsediğimizi ve hepsine eşit mesafede olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Aynı zamanda bugün âlim olduğu iddiasıyla televizyonlarda boy gösteren ehli sünnet düşmanı şarlatanların da kendi sapık inançları ile saf Anadolu Müslümanlarının zihinlerini kirletmelerine de fırsat vermemeliyiz.

Şeriatı İslam’dan ayrı bir yobazlık olarak gösterenlere, Şehit Liderimiz Muhsin Başkanımızın meclis kürsüsünden yiğitçe haykırışıyla sesleniyoruz; ‘Şeriata küfrederseniz milletimin inancına küfredersiniz’

Alperen Ocaklarının misyonu; nefsini ruhuna, ruhunu da Allah’a tabi kılmış bir nesil yetiştirmektir. Bahsettiğimiz bataklıkların içine düşmemiş müstesna bir kadro olarak Alperenler, hak ve hakikat yolunda mücadelesini azim ve kararlılıkla sürdürecektir.

Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun kurduğu iman ocağında İmam-ı Rabbani’nin, Şah-ı Nakşibend’in, Seyyid Ahmed Arvasi’nin fikir ve ilim dünyasına eş, bir elinde Kur’an bir elinde bilgisayar olan Alperenlere ve siz gönül erlerine ihtiyacımız var”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.