Sorunları bir yana bırakıp yakınlaşmalıyız « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Sorunları bir yana bırakıp yakınlaşmalıyız

Bu haber 09 Ağustos 2019 - 6:00 'de eklendi ve 180 kez görüntülendi.

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Kurban Bayramı sebebiyle yayınladığı mesajda; Kurban’ın ‘yakınlaşma, anlaşma’ anlamına geldiğini ve tüm insanların asli görevinin de aralarındaki sorunları bir yana bırakıp, ortak fayda etrafında bir araya gelmesi mesajı taşıdığını hatırlattı. Özkan, tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı kutlayarak, hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Kurban’ın kelime olarak ‘akraba’ kelimesi ile aynı kökten geldiğini ve tüm insanların asli görevinin, aralarındaki sorunları bir yana bırakarak, ortak fayda etrafında bir araya gelmesi gerektiğini dile getiren Belediye Başkanı Ali Özkan, Kurban Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

 

Kurban Bayramı’nın ibadet yönü ile yaratıcıya bir niyet yakınlaşması olduğunu vurgulayan Başkan Özkan, sosyal açıdan da birliğe, beraberliğe, kardeşliğe, yardımlaşmaya ve yakınlaşmaya vesile olduğunu söyledi.

 

Bayramların milletçe karşılıklı sevgi, saygı ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendiren, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyede yaşandığı müstesna günler olduğunu belirten Başkan Özkan, “Bayramlar toplumsal birliği sağlayan, değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygının geliştiği, dostluk ve kardeşlik hislerinin güçlendiği özel günlerdir. Bütün bu değerleri barındıran dinimizin anlamlı günlerinden biri olan Kurban Bayramı, özellikle yardımlaşma ve paylaşmayı da ifade etmektedir” dedi.

 

Toplumsal birliğin daha da güçlü tutulmasının önemine dikkat çeken Başkan Ali Özkan, bu anlamlı günlerde, akraba ve komşuların yanı sıra; kimsesizlerle ihtiyaç sahiplerinin de ziyaret edilerek, Kurban Bayramı’nın ruhuna uygun yaşanması gerektiğinin altını çizdi.

 

Belediye Başkanı Ali Özkan, Kurban Bayramı’na ilişkin mesajını şu sözlerle noktaladı: “Kurban Bayramı’ndaki asıl murat, maddi olarak kurban kesemeyenlerin gözetildiği, yılda bir kez de olsa onları hatırlayarak, onların sofrasına da et girmesi için yapılan bir ibadettir. Yüce Allah, yeryüzünde halife kıldığı biz insanları; birbirine komşu, akraba ve hemşeri kıldı. Biz birbirimizin her şeyinden Allah’a karşı sorumluyuz. Zenginimizin malında, fakirimizin de hakkı vardır. Bu nedenle zekât, fitre verir, hayır işler ve kurban keserken, kesemeyenlerin sofrasına et ulaştırır; bu vesileyle de rabbimizin emrini yerine getirerek, kestiğimiz kurbanları ebedi dünyada kendimize binek yaparız. Ne mutlu ki; İslam sancağı altında doğduk, İslam sancağını dünyada dalgalandıran bir milletin, bağımsız bir devletin mensuplarıyız ve ne mutlu ki; yıllardır olduğu gibi İslam emirleri doğrultusunda yaşıyor, ibadet ediyoruz. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için yaşıyoruz. Ekmeğimizi, kurbanımızı paylaşıyoruz.

 

Rabbimden tüm ibadetlerinizin ve kurbanlarınızın kabulünü diliyorum. Bize bu yurdu armağan edenleri, bütün şehit ve gazilerimizi, hayatını bu ülkenin birlik ve bütünlüğüne, gelişmesine adayan isimsiz kahramanları, bu bayram günlerinde de saygı, minnet ve rahmet ile anmak, hepimizin vefa borcudur. Bu vesileyle, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı en samimi duygularımla tebrik ediyor; sevdikleriyle beraber daha nice bayramlara, sağlık ve mutluluk içinde ulaşmalarını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum”

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN