AK kadınlar Bursa için göreve hazır « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

AK kadınlar Bursa için göreve hazır

Bu haber 18 Temmuz 2019 - 17:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Bursa Belediye Meclisi ve ilçe belediyelerinin meclislerine seçilen AK Partili kadın belediye meclis üyeleri, AK Parti Bursa Kadın Kolları ve AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç’in birlikte düzenlediği kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi.

 

Bir restoranda düzenlenen ve yoğun katılımla gerçekleşen toplantıya Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, AK Parti Bursa Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu ile birlikte Bursa ve ilçelerinde görev yapan AK Partili kadın belediye meclis üyeleri, il ve ilçe teşkilatlarında görev yapan çok sayıda kadın katıldı. Toplantıda gelecek döneme dair yürütülecek çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu.

 

 

Kadın sayımızı artırdık

 

Programda bir selamlama konuşması yapan AK Parti Bursa Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu, 31 Mart seçimlerinde meclis üyeleri listelerindeki kadın sayısını artırdıklarını ve belediye meclislerinde daha fazla kadının temsilini sağladıklarını söyledi.

 

 

Kapıcıoğlu, “AK Parti çatısı altında siyaset yapan kadınlar olarak şanslıyız. Çünkü kadınların siyasetin öznesi olması gerektiğini söyleyen ve kadınlarımızın siyasete girmesine destek olan bir Cumhurbaşkanımız var. Bizler de siyasetin farklı kademelerinde görev yapan AK Partili kadınlar olarak, her zaman bulunduğumuz yerlere değer katma çabası içindeyiz. İnanıyoruz ki, bir kadın bir şeye inanır ve isterse mutlaka onu yapar” dedi.

 

Kadınlarımızın daha fazla yer alması lazım

 

 

TBMM’de 104 kadın milletvekilinin görev aldığını ve AK Parti’nin 53 kadın milletvekiliyle en fazla kadın milletvekiline sahip olduğuna değinen AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç de, “Türkiye nüfusunun yüzde 50’sini oluşturan kadınların, toplumu ilgilendiren konularda, karar alma süreçlerinde daha fazla yer alması lazım. Bunun için gerek TBMM’de gerekse de belediye meclislerinde çalışmalar yürütülüyor. Bir diğer üzerinde durmamız gereken konu ise girişimci kadınlarımız. Hem kentte, hem de kırsalda kadın girişimciliğini artırmaya yönelik projeler geliştirmeli, kadınlarımızın ekonomik hayata katılmalarını kolaylaştırmalıyız. Kadınlarımızın her alanda güçlü olmaları, ülkemizin faydasına olacaktır” diye konuştu.

 

Birlik ve beraberlik vurgusu

 

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, kadınların her zaman siyasetin içinde olmasını desteklediğini ifade eden AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ise, “Teşkilatlarımızda, belediye meclislerimizde ve farklı kademelerde görev yapan tüm kadınlarımızın birlik ve beraberlik içinde çalışmasını çok önemsiyorum. Geleceği yetiştiren ve şekillendiren siz kıymetli kadınlarımızın, aynı sorumlulukla şehrimiz ve ülkemiz adına çalışacağınıza da tüm kalbimle inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

Ahenk içerisinde çalışmalıyız

 

 

AK Parti ile Türkiye siyasetinin büyük bir ivme kazandığına dikkat çeken Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da, “Şehrimizde, ülkemizde hepimizi ilgilendiren konularda kadınlarımızın da söz sahibi olmasını, karar mekanizmalarının içinde yer almasını oldukça önemsiyoruz. Hizmet bilinciyle, verilmiş her görevin kutsallığına inanarak, bu ülkenin geleceği için hep birlikte ahenk içinde çalışmalıyız” ifadelerini kullandı.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN