Karaoğlan ‘Manda Evi’ açıldı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Karaoğlan ‘Manda Evi’ açıldı

Bu haber 15 Temmuz 2019 - 11:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

BEBKA, Milli Parklar ve Mustafakemalpaşa Belediyesi paydaşlığı ile yürütülen Bursa Kırsalında Eko-Agro Turizm projesi ‘Karaoğlan Manda Evi’ açıldı.

 

Yaklaşık 458 bin TL destek yatırımı ile hayata geçirilen proje’de manda yetiştiriciliği, turizm ve pansiyonculuk eğitimi alan kursiyerler sertifikalarını aldı.

 

BEBKA’nın Kırsalda Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programındaki başarılı projeler listesinde yer alan ‘Karaoğlan Manda Evi’ düzenlenen törenle birlikte resmen açıldı. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği açılış ve tanıtım programı Mustafakemalpaşa Belediyesi Mehteran Takımının konseri ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Kılıç Kalkan Ekibinin gösterisiyle başladı.

 

 

Karaoğlan mahallesinde düzenlenen törene Bursa Vali Yardımcısı Abidin Ünsal, Mustafakemalpaşa İlçe Kaymakam vekili Yusuf Gökhan Yolcu, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Projenin yüzde 62’si BEBKA, yüzde 28’i Milli Parklar ve yüzde 10’unun Mustafakemalpaşa Belediyesi’ne ait olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Devlet, Hükümet ve Yerel yönetimler el ele işte proje burada. İlçeye nitelikli turist getirmesi bakımından da çok önemli bir proje. Mustafakemalpaşa’da katma değerli projelerin gelişerek artacağına inanıyorum.  Proje kapsamında eğitim gören kursiyerlerimizi kutluyorum” dedi.

 

 

Konuşmaların ardından “Karaoğlan Manda Evi” tanıtım filmi izletildi. Uzman Biyolog Burçak Gönül sunumu ve slayt gösterisiyle projenin amacı anlatıldı. 111 kursiyere sertifikalarının verilmesinin ardından Manda Evi’nin açılışı gerçekleştirilerek Manda Evi müzesi gezildi. Program sonunda Yöresel lezzetler noktasında el emeği göz nuru hazırlanan manda ile ilişkili ürünlerin yanı sıra yöresel tatlar ikram edildi.

 

BEBKA, Milli Parklar ve Mustafakemalpaşa Belediyesi paydaşlığı ile yürütülen Eko-Agro turizm Manda Evinde, mandanın eti, sütü, yoğurdu, kaymağı, peyniri ve doğal olarak hazırlanan yöresel lezzetleri satışa sunulmaya başlandı.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.