Kurban’da iyilikte payınız olsun « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Kurban’da iyilikte payınız olsun

Bu haber 11 Temmuz 2019 - 14:51 'de eklendi ve 152 kez görüntülendi.

 

İHH, 27 yılın verdiği tecrübe ile bu yıl da yine mazlumların yanında olacak. Kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “İyilikte payınız olsun” sloganıyla dünyanın birçok bölgesine yola çıkacak olan İHH, “27 yıldır olduğu gibi bu yıl da iyilikte payınız olsun, Kurban 6 kıtaya bayram olsun” mesajı verdi.

 

1993 yılında bir grup hayırseverin el ele vermesiyle Türkiye’de ilk defa kurban projesini gerçekleştiren İHH, geçen 27 yılda gerçekleştirdiği kurban çalışmalarında her yıl daha fazla bölgeyi ziyaret ederek milyonlarca insana yardım ulaştırıyor. Çeyrek asrı aşan bir süredir Kurban organizasyonu gerçekleştiren İHH’nın bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedeli ise 850 TL.

 

Vekâlet yoluyla kurbanlarını İHH’ya bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasından dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Kurban bedelinin 850 TL olarak belirlendiği kampanya kapsamında geçen yıl toplamda 56 bin 931 hisse dağıtan İHH, bu yıl bu rakamın üzerine çıkmayı hedefliyor.

 

 

İnsani Yardım Derneği Karacabey Temsilcisi Hüseyin Kahraman, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “İHH olarak kurban ibadeti ve bayramın gelecek nesillere aktarılması, manevi atmosferin tüm ülkede hissedilmesi açısından ilk kurbanların burada kesilmesini önemsiyoruz. Ancak 2. ve hatta 3. kurbanlarını ümmet coğrafyasında yılda bir kez sofrasında et bulabilen ümmetin mazlumlarına ulaştırmayı hedefliyoruz. Kurban sadece Kurban değil, biz biliyoruz ki ümmeti kaynaştıran, birbirine yaklaştıran ilahi bir davettir.

 

Bu yıl da kurban vesilesiyle yeryüzüne dağılacak İHH ekipleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürerek değil, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek olmaya devam edecek. Cami ve mescitlerin, su kuyularının, eğitim merkezlerinin, meslek edindirme kurslarının, yetimhane binalarının ve benzeri birçok projenin temelleri de kurban ziyaretlerinde atılacak.

 

 

İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri, hayırseverlerin kurbanlarını kesip muhtaçlara ulaştırmak için yollara düşecek. Kimisi saatlerce uçak yolculuğu yapacak, kimisi doğru dürüst yolu bile olmayan bölgelerde zor şartlar altında ihtiyaç sahiplerine ulaşacak. Gittikleri bölgelerde İHH ekipleri, her şeye rağmen kendilerine emanet edilen kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

 

İHH İnsani Yardım Vakfı, kurban hisselerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken toplumlar arasında bir kardeşlik köprüsü kurmak ve insanlara umut ışığı olabilmek için bölge insanlarını sevgiyle kucaklıyor. İHH, bağışçılarının vekâlet yoluyla bağışladıkları kurbanları dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara ulaştırmasıyla birlikte, Müslümanlar arasındaki kardeşlik, paylaşma ve dayanışma duygularını güçlendirmeyi hedefliyor.

 

Geçen yıl İHH Karacabey Temsilciliği olarak 60’ın üzerinde kurban hissesini hayırseverlerimizin desteği ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Bu yıl da yine hayırseverlerimizin desteği ile kurban bereketini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak istiyoruz. Derneğimizden Pazar hariç her gün faaliyetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

 

İnşallah bu yıl da Karacabey’den görevlendireceğimiz bir kardeşimiz, belirlenecek bir bölgede kesim ve dağıtım organizasyonunda yer alarak oradaki çalışmalara katılacak. Bu vesile ile vekaleten kurban kestiren kardeşlerimizin, o bölgedeki vekilleri olmak suretiyle bu hizmeti gerçekleştirecektir.

 

Derneğimiz, Tavşanlı Mahallesi İsmet Arı Sokak No:3/B (Orman işletme Şefliği yanında) adresinde hizmet vermektedir. Hayırseverlerimiz bizlere; 0 224 677 0009 ve 0 553 723 9840 numaralı telefonlardan da ulaşabilirler.

 

Ayrıca; Karacabey Ziraat Bankası Şubesi’nde derneğimizin 62-65629728-5010 hesap numarası veya 70 0001 0000 6265 6297 2850 10 İBAN numarasından bağışta bulunabilirsiniz”

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.