Tarım ve hayvancıların derdini dinlediler « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Tarım ve hayvancıların derdini dinlediler

Bu haber 09 Temmuz 2019 - 6:00 'de eklendi ve 206 kez görüntülendi.

 

Büyükşehir Belediyesi Bursa Hayvancılık Tarım San. ve Tic. A.Ş. (Tarım A.Ş.) Genel Müdürü Fetullah Bingül, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Bursa İl Koordinatörü Ömer Berksun ve AK Parti İl Ekonomi İşler Başkanı Tuncay Kiraz, tarım ve hayvancılık konulu program çerçevesinde Karacabey’e çıkarma yaptı.

 

İlk olarak AK Parti İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden ekip, daha sonra Belediye Başkanı Ali Özkan ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

 

Tarım A.Ş.heyeti, beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, Ekonomi İşleri Başkanı Tamer Mirza, Ekonomi İşler Başkan Yardımcısı Seyfi Sevim, İlçe Sekreteri Fahri Elezoğlu, Sekreter Yardımcısı Mutlu Çet, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Cemer Erken ile birlikte ilçede bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

 

 

Tarım ve Hayvancılık konulu program çerçevesinde Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü, Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, S.S.Balıkesir-Bursa Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hasan Karahasanoğlu, Tarım Kredi Kooperatifi Naim Demirbaş, Dağkadı Üreten Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Aylin Yıldız, Sevimler Tohumculuk Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Müdürü Seyfi Sevim, Marder Çiftliği İşletme Müdürü Osman Sol, Ün Çiftliği İşletme Müdürü Serdar Ün ve Aymes Çiftliği İşletme Müdürü Tarkan Gani’yi ziyaret ederek kurum ve işletmelerde incelemelerde bulunan heyet; öneri, sorun ve istekleri not alarak gerekenin yapılması için harekete geçti.

 

 

Tarım ve hayvancılık konularında bilgilendirmelerde bulunan heyet, et ve süt politikası ile tarım ve hayvancılıktaki destek ve teşviklerle ilgili istişareler yaptı. Ziyaretlerde; domatesin daha fazla desteklenmesi, salça ithalatının kaldırılması, ilaç, gübre, yem gibi girdi maliyetlerinin ucuzlatılması, süt fiyatlarının arttırılması, ürünlerin pazarlanması, tarım kredi faizlerinin düşmesi ve üretici kadınların ürünlerinin BESAŞ büfelerinde satılması gibi konular öne çıktı.

 

Tarım A.Ş. yetkililerinin Karacabey ziyaretini değerlendiren AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, ilçedeki tarım ve hayvancılığın kalkınması adına çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Söz konusu ziyaretin Karacabey adına çok verimli geçtiğini dile getiren İşcan,

 

 

“Büyükşehir Belediyemiz bünyesindeki Tarım A.Ş.’nin, Karacabey’de daha etkili olması için düğmeye bastık. Ziyaretlerde, ilçemizdeki tarım, hayvancılık ve sanayi sektörü temsilcilerini dinleyerek detaylı raporlar aldık ve çözüm adına yapılması gerekenleri istişare ettik. Bu ziyaretler çok verimli geçti. Ancak daha da önemli olan bu istişarelerin çözüm getirmesidir. Bizler de bunun için çalışıyoruz. Tarım ve hayvancılığın başkenti hedefiyle yola çıkan Karacabey’imizin bu noktada daha da kalkınması ve gelişmesini istiyoruz. İnanıyorum ki bunda da başarılı olacağız ve Karacabey’in tarım ve hayvancılık alanında da hak ettiği hizmetleri almasını sağlayacağız. Karacabey’imiz, her alanda ve her sektörde parmakla gösterilen bir ilçe olacak” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.